Çinli Bankacı Zimmetine Geçirdiği 2.6 Milyon Yuan ile Bitcoin Satın Almakla Suçlandı - BTC MAGAZİN

Çinli Bankacı Zimmetine Geçirdiği 2.6 Milyon Yuan ile Bitcoin Satın Almakla Suçlandı

  • Çin’de eski bir banka çalışanı, Bitcoin satın almak için bankanın parasını ve müşteri kredi fonlarını (neredeyse 3 milyon yuan) kullanmaktan suçlu bulundu.

News.8btc, bir Çin mahkemesinin, suçlanan ve bankanın parasını ve müşterilerinin fonlarını zimmete geçiren eski bir banka çalışanını ortaya çıkardığını ve Bitcoin’i satın almak için toplam 2,6 milyon yuan harcandığını bildirdi.

Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin Bankanın Parasına El Koymak

Bu haftanın başlarında, Çin’in Jiangxi eyaleti, Hengfeng’deki mahkemenin kararı, 33 yaşındaki Liu Lihua’nın bankaya ait 1.85 milyon yuan ile Bitcoin’e yatırım yapmaktan suçlu olduğunu açıkladı (216.000$).

Ayrıca, bankanın bazı müşterilerinin adlarını ve kişisel verilerini kullanarak sahte krediler aldı. Toplam 770.000 Yuan (110.000$), ve bu parayı BTC satın almak için kullandı.

Liu, bankada bir kredi görevlisiydi, bu yüzden fonlara ve müşteri verilerine erişebiliyordu.

20.000$ ATH’den Sonra Bitcoin’de Büyük Bir Artış

Liu mahkemeye, 2013 yılında BTC’yi ilk kez duyduğunu ancak Bitcoin’in neredeyse tüm zamanların en yüksek 20.000 dolara ulaşmasından sonra 2018’in başında yatırım yapmaya başladığını söyledi.

İlk olarak, Bitcoin’e harcadığı para sadece bir hafta içinde 16 kat arttı. Bunu görünce, daha büyük bir yatırım yapmaya karar verdi, ancak bankadan yasa dışı olarak alınan parayı kullandı. Liu, 16 milyon Yuan kazanmayı bekliyordu.

Mayıs 2019’a kadar Liu, bankadan zimmetine para geçirmiş olarak 1,85 milyon Yuan değerinde Bitcoin satın almıştı. Daha da ileri gitti ve müşterilerinin belgelerini kullanarak toplam 770.000 yuan sahte kredi aldı.

Ancak, Bitcoin aynı yılın Şubat ayında 17.500$’dan Aralık 2018’de 3.250$’ a düştüğünde Liu, şimdiye kadar elde ettiği neredeyse 3 milyon Yuan’ı kaybetti.

12 Yıl Hapis Cezası ve 2,6 Milyon RMB Tazminat Ödenecek

Şu anda, Liu Lihua 12 yıl hapiste ve zimmete para geçirme için 100.000 dolar para cezası ödemek zorunda. Ayrıca mahkeme, bankaya 2.6 milyon Yuan zararı tazmin etmesini emretti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu