Coinbase Pro Marjin Ticaretini Devre Dışı Bırakıyor - BTC MAGAZİN

Coinbase Pro Marjin Ticaretini Devre Dışı Bırakıyor

Kripto borsası Coinbase, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) kılavuzuna yanıt olarak 25 Kasım’dan itibaretn Coinbase Pro’da marjin ticaretini devre dışı bırakacağını duyurdu.

Yapılan resmi açıklamaya göre, borsa şu anda mevcut marjin pozisyonlarını iptal etmeyecek ancak müşterilerin mevcut marjin pozisyonlarının sona ermesinden sonra ürün artık kullanılmayacağı için mevcut emirleri Aralık ayına kadar kapatmaları öneriliyor.

Coinbase şartlara uymak için ilerleyen zamanlarda düzenleyicilerle yakından çalışmayı hedefliyor. Bununla birlikte borsa, Amerikalı müşterileri korumak için marjin kredisi ürünleri için açık ve sağduyulu düzenlemelere duyulan ihtiyacın altını çizdi.

Marjin ticareti, kaldıraçlı ticaret olarak da bilinen, üçüncü parti tarafından sağlanan fonların kullanılmasıyla gerekleştirilen bir varlık alım satım yöntemidir. Marjin ticareti, yatırımcıların küçük paralarla büyük kazançlar elde etme şansını artıracak kaldıraçla kullanmasına olanak tanır.

Bununla birlikte, marjin ticareti yatırımcıların kazançları artırmalarına olanak tanırken, kayıp riskini de o ölçüde arttırır. Riskli doğası nedeniyle çok fazla tavsiye edilmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu