CZ’den MicroStrategy’nin Bitcoin Alımına Destek: Son Gülen Saylor Olacak!

MicroStrategy, 29 Haziran’da 10 milyon dolarlık ek Bitcoin satın aldığını duyurdu. Cesur satın alma, ticari istihbarat firmasının şu anda 1 milyar doları aşan büyük kayıpta olduğu düşünüldüğünde alay konusu oldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a desteğini sunarak, son gülen kişinin Saylor olacağını tweetledi.

https://twitter.com/cz_binance/status/1542156233377038336?s=20&t=KtEVyzuK_tpjm4CXCg7srQ

Şimdi birçok kişi ona gülebilir, ancak Saylor zamanında son gülen olacak. Bu tweeti yer imlerine ekleyin.

CZ

MicroStrategy’nin mevcut satın alma fiyatı BTC başına 30.664$’dır. Bu arada, Bitcoin yazım anında 20.279 dolardan işlem görüyor.

Virginia merkezli şirket, bugünün fiyatıyla 2,6 milyar dolar değerinde 129.698 Bitcoin’e sahip.

Mart ayında MicroStrategy, Bitcoin alımlarını finanse etmek için Silvergate’den kredi aldı. Ancak Saylor, yatırımcıların potansiyel bir marj çağrısı hakkında endişelenmelerine gerek olmadığını iddia ederek korkuları yatıştırdı. Saylor, şirketinin daha fazla teminat vermesi gerekmeden önce Bitcoin fiyatının 3.500 dolara kadar düşmesi gerektiğini açıkladı.

MicroStrategy, Bitcoin’i birincil rezerv para birimi olarak kabul ettikten sonra, başka bir boğa piyasasının başlangıcından hemen önce geldiği düşünüldüğünde, bu hareket büyük bir başarı olarak görüldü.

Şirketin hisseleri 1.000 doları aşarak 2000 başlarından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Beklenmedik bir şekilde yeniden canlanması, büyük bir Bitcoin fiyat rallisine denk geldi.

Bununla birlikte, hisse senedi bu ayın başlarında 152$’a kadar düştü ve Bitcoin öncesi günlerine geri döndü.

Bununla birlikte Saylor, en büyük kripto para biriminde yükselişini sürdürüyor ve en son satın alma ile inancını bir kez daha gösterdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC'in Bitcoin ETF'leri Onayladığı İddiasıyla BTC Yükseliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu