DeFi 1 Milyon Kullanıcıya Ulaştı - BTC MAGAZİN

DeFi 1 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

  • Dune Analytics’in verilerine göre, şu anda DeFi ile bağlantılı 1 milyondan fazla benzersiz Ethereum adresi bulunuyor.

Dune Analytics, önemli DeFi protokollerinin kullanımını analiz eden verileri yayınladı ve 5 Aralık itibariyle 1.001.461 benzersiz adresin bulunduğunu ortaya koydu.

Analiz edilen platformlar arasında Uniswap, Compound, Aave, Maker Dao, Rarible ve Nexus Mutual bulunuyor.

Kaynak: DuneAnalytics

Veriler, DeFi’nin 2020 yılı boyunca katlanarak büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Yıl, yaklaşık 100.000 adresle başlamıştı. Bu, on kat artış olduğu anlamına geliyor.

“Zaman içinde DeFi kullanıcıları” için Dune Analytics dashboard yaratıcısı olan Richard Chen, bu yaz yaşanan yield farming patlamasını büyümenin ardındaki ana faktör olarak nitelendirdi.

Belirtmek gerekir ki, veriler yalnızca benzersiz Ethereum adreslerinin sayısını değerlendirir. Bu nedenle, birden çok adrese sahip olan kullanıcıların verileri çarpıtması mümkündür.

Bununla birlikte, veriler her bir protokolün zaman içindeki kullanımını da gösteriyor. Çoğu protokol kademeli artışlar görürken, Uniswap, Rarible, Hegic ve Compound son birkaç ayda kullanıcılarda artış yaşadı.

2020 yılı tüm kripto alanı için büyük bir yıldı ancak Ethereum’daki merkezi olmayan finans, bu trendler devam ederse çok daha fazla büyüyecek gibi görünüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu