DeFi Token YFI Bitcoin Fiyatını Üçe Katladı - BTC MAGAZİN

DeFi Token YFI Bitcoin Fiyatını Üçe Katladı

  • YFI, yearn.finance’ı çalıştıran bir yönetişim tokenidir.

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü yearn.finance’nin yönetişim tokeni olan YFI, dün gece 38.682 dolarla zirveye ulaştı. Bu, Bitcoin‘in 11.596 dolarlık fiyatının neredeyse dört katı ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların neredeyse iki katı.

yearn.finance, farklı DeFi protokollerinin tüm farklı getirilerini tek bir düzgün web sitesinde toplar. Ayrıca, kullanıcıların birlikte getiri elde ettikleri ‘kasalara’ yatırım yapmalarına olanak tanır. “Getiri”, kripto paralarınızı çeşitli borç verme protokollerine göre; ödünç vererek kazanılan faizi ifade eder. Kripto paranız için faiz kazanmanın yanı sıra, DeFi için bir tür sadakat programı olan, YFI gibi sözde yönetişim tokenleri de kazanabilirsiniz.

YFI, spekülatif varlıklar arasında en popülerlerinden biridir. Analitik sitesi CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %66 arttı.

Büyüme çılgınca: Cuma sabahı sadece 14.300 dolar değerindeydi. Token fiyatı ve işlem hacmi adeta bir patlama yaşadı. Cuma günü, tokenin günlük işlem hacmi 68 milyon dolardı. Şimdi ise 879 milyon dolardır.

YFI tokeninin yan ürünü YFII’da bu yükselişe katıldı. Cuma sabahı 935 dolar değerindeydi. O zamandan beri 5 kattan fazla artarak 5.075$’a yükseldi.

Her iki tokenin de bu kadar değerli olmasının nedenlerinden biri kıt olan arzlarıdır. YFI’nin toplam arzı 30.000 ve YFII’nin toplam arzı ise 38.750’dir. Karşılaştırma yapacak olursak; Bitcoin ise 18 milyonluk token arzına sahiptir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu