Dogecoin Kurucu Ortağı Kripto Para Birimlerini Eleştirdi

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, yakın tarihli bir tweet’te kripto para birimlerinin %95’inin dolandırıcılık amaçlı ve çöp olduğunu belirtti

Bazı kullanıcılar, sayısız dolandırıcılık parası üreten anlamsız bir kripto para biriminin kurucularından olduğu için Markus’u öz farkındalıktan yoksun olmakla suçladı. 

Dogecoin kurucu ortağı savunmasında, dünyanın en ünlü meme parasının “hiciv” olarak yapıldığını söyledi. Markus, nicelikten çok kaliteyi tercih ettiğini vurguladı. 

2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, çok az geliştirici etkinliği görmesine rağmen geçen yıl büyük bir popülerlik kazandı. Birçok kişinin kripto parayı bir aldatmaca olarak reddetmesine rağmen, bazı hayranlarını milyonerlere dönüştürmeyi başardı. Kazançları esas olarak, Twitter hesabını kripto para hakkında memler göndermeye adayan milyarder Elon Musk tarafından desteklendi. 

Ancak Dogecoin’in devasa boğa koşusu sürdürülebilir değildi. Fiyatı şu anda rekor zirvesinden %87’den fazla düştü. 

Yine de bir şaka olmasına rağmen, Terra’nın birkaç gün içinde %100 değerini kaybeden LUNA’sına kıyasla nispeten iyi bir performans sergiledi. 

Markus kısa süre önce , Terra’nın tartışmalı kurucu ortağı Do Kwon’un kripto para birimi endüstrisinden sonsuza dek ayrılmak zorunda kaldığını tweetledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tether 120 Milyon USDT Daha Bastı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu