Dünyanın En Büyük Madencilik Şirketi, Bitcoin’lerinin %79’unu Sattı

Halka açık en büyük madencilik şirketi Core Scientific, 2022’nin ilk yarısı için sonuçlarını açıkladı. Madencinin Haziran ayında 7.202 BTC’yi ortalama 23.000 dolar fiyatla satması ve satıştan elde edilen toplam gelirin ise toplam gelirin 7.202 BTC olması özellikle ilgi çekiciydi.

Haziran sonu itibariyle şirketin bilançosunda 1.959 BTC ve 132 milyon dolar nakit vardı. Böylece Core Scientific’in tüm Bitcoin rezervlerinin %78,6’sından fazlasını sattığını söyleyebiliriz.

Madenci daha sonra satıştan elde edilen gelirin ASIC sunucuları, ek veri merkezleri için sermaye harcamaları ve borç ödemeleri için kullanıldığını açıkladı. Bu arada şirket, yılın geri kalanında halihazırda 103.000’i elinde olan 70.000 ASIC sunucusunu daha devreye almayı planlıyor. Core Scientific ayrıca işletme maliyetlerini ödemek ve yeterli likidite sağlamak için BTC satmaya devam edeceğini belirtti.

Kripto piyasası için ne anlama geliyor?

Bu sorunun yanıtı için, Haziran ortasında madencilerden bu tür satışları başarılı bir şekilde tahmin eden Blockware Solutions’ın baş analisti Will Clemente’e başvurmanızı öneririz.

Clemente’ye göre, Bitcoin’in düşük fiyatı, yüksek madencilik karmaşıklığı ve yüksek enerji maliyetleri ile birleştiğinde madencilerin iş marjları üzerinde çok fazla baskı oluşturuyor. Analistin 18 Haziran’da alıntıladığı grafikler, hash fiyatının Bitcoin fiyatından daha fazla düştüğünü ve grafikteki hash şeritlerinin kesişiminin, madenciler tarafından BTC satışlarının artmasıyla daha da desteklenen çalışan makinelerin düşüşünü açıkça gösterdiğini gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   FED Faiz Artırımını Duraklatma Kararı Aldı, Bitcoin (BTC) Yükseliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu