Elon Musk, Bitcoin Borsası FTX’in Çöküşünü Dünyanın En Büyük Ekonomik Başarısızlıkları Arasında Görüyor

Tesla CEO’su Elon Musk, banka iflaslarını çevreleyen devam eden kriz hakkındaki görüşlerini paylaştı. Bu, bankaların düzenleyiciler tarafından ele alınma biçimlerine yönelik ağır eleştirilerin ortasında geliyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın başarısızlığı ve Credit Suisse ile UBS Group’un dahil olduğu son acil birleşme anlaşması, piyasalardaki banka hisselerinin değerinde büyük düşüşe yol açtı. Bu arada, kripto piyasası, banka krizi haberlerinin hakim olduğu makro davranışla ters bir korelasyon aldı.

Bu arada, Federal Deposit Insurance Corp (FDIC), şu anda ulusal olarak imtiyazlı bir banka olarak faaliyet gösteren Silicon Valley Bank’ın (SVB) satın alınması için ihale sürecini hassaslaştırıyor. Credit Suisse UBS birleşme haberi, anlaşmanın etkin bir şekilde 17 milyar dolarlık Credit Suisse tahvilini yazılı hale getirmesi ve riskli tahvillerdeki yatırımcılara büyük kayıplar getirmesi nedeniyle Pazartesi günü bankaların ve tahvillerin hisselerini düşürdü.

Elon Musk’ın FTX Çöküşüne Bakışı

Musk, en son Twitter gönderisinde başarısız kripto borsası FTX’i Lehman Brothers, Credit Suisse ve Silicon Valley Bank gibilerinin arasına yerleştirdi. Bu, Sam Bankman-Fried şirketinin çöküşünün bıraktığı yıkıcı etkiye ilişkin görüşünü gösteriyor. Milyarder, kripto dünyasında memecoin Dogecoin (DOGE) ile olan bağlantılarıyla ünlü olmasının yanı sıra Binance CEO’su CZ ile yakın bağlarıyla da tanınıyor. Bu, kripto borsasının Twitter platformunda bir hisse senedi satın aldığı açıklandıktan sonra doğrulandı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ark Invest, Tesla Hisselerinden Satarak 246 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Satın Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu