Elon Musk'tan Bitcoin'e Soğuk Duş - BTC MAGAZİN

Elon Musk’tan Bitcoin’e Soğuk Duş

Vitalik Buterin’in cüzdanına gelen köpek tokenlerini gün içinde satmasının ardından Elon Musk’tan hamle geldi. Doge sevdalısı Musk, Bitcoin ile Tesla alımını askıya alarak piyasaya ayar verdi. Bu işin mizahi yanı olsa da son zamanlarda enerji tüketimi ile ilgili çok fazla eleştiri alan Tesla Ceo’su herkesi şaşırtan bir başlıkla yeniden gözleri üstüne çevirdi. Haberin duyurulmasının ardından 54681 dolardan işlem gören Bitcoin yazım esnasında 51900 dolara kadar gerileyerek marketi kırmızıya boyadı. İşte o tweet:

”Tesla, Bitcoin kullanarak araç alımı işlemlerini askıya aldı.  Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle de kömürün hızla artan kullanımından endişe duyuyoruz. Kripto para birimi birçok düzeyde iyi bir fikir ve gelecek vaat ettiğine inanıyoruz, ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olmamalı. Tesla herhangi bir Bitcoin satmayacak ve madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçer geçmez bunu işlemler için kullanmayı planlıyoruz. Bitcoin’in enerjisinin / işleminin <% 1’ini kullanan diğer kripto para birimlerine de bakıyoruz.”

Haber sonrası bir çok kişi twitter’da Elon’a tepki gösterdi:

Elon… madencilerin % 75’inin yenilenebilir enerji kullandığının farkındasın, değil mi? Bu enerji hikayesi defalarca çürütüldü.
ElonMusk SNL’nin DOGE’yi pompalayacağını düşünmüş olmalı ve olmayınca BTC’yi cezalandırmaya mı karar verdi? Böyle mi çalışıyor?
Elon Musk’ın propagandasını dinlemeyin.
Şu anda sahip olduğumuz sistemler, çevre için kripto para biriminden daha kötü. Burada yalanlarıyla kazanmalarına izin vermeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu