ETH Balinalarının Sayısı Bu Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Son analitik verileri, büyük Ethereum cüzdanlarının sayısının bu yılın Ocak ayından bu yana büyük bir artış gösterdiğini söylüyor.

Analiz şirketi Santiment tarafından paylaşılan veriler, bu yılın Ocak ayından bu yana ETH balinalarının sayısının şimdiye kadar yeni bir tarihsel seviyeye yükseldiğini gösteriyor.

Ayrıca, 10.000’den fazla ETH’ye sahip cüzdanlara sahip olan kullanıcı sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

ETH balinalarının sayısı artış gösteriyor

Santiment’e göre, Pazar günü Bitcoin 60.000 $ seviyesinden 51.000 $ alanına düşerek, neredeyse yüzde yirmi değer kaybettikten ve böylece altcoinleri kırmızıya ittikten sonra, balinalar dipten satın alım gerçekleştirdi.

Şirket tarafından paylaşılan grafikler, balina adreslerinin miktarının Ethereum (ETH), Ren Protokolü (REN) ve Bant Protokolü (BAND) için arttığını gösteriyor.

Celcius (CEL), Litecoin (LTC) ve Storj’a (STORJ) gelince, bu altcoinler için balina boyutunda cüzdanların sayısı azaldı.

ETH Balinalarının Sayısı Bu Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı 2
Kaynak: Santiment

10.000’den fazla ETH’ye sahip cüzdanların sayısı yükseliyor

Bir başka popüler kripto analiz platformu Glassnode’a göre, sahiplerin 10.000’den fazla ETH’ye sahip olduğu adres sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.162’ye yükseldi.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1384438264849907712?s=20

Ethereum ATH’den sonra düştü

Geçen haftadan beri Ethereum düşüşte. 16 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.547 $ ‘a ulaştıktan sonra, ETH düşmeye başladı.

Bu düşüş hareketi, Çinli madencilerle ilgili sorunlardan ve BTC hash oranındaki ani büyük düşüşün ardından Pazar günü Bitcoin’in yaklaşık yüzde yirmi düşüşünden kaynaklandı.

Yazım sırasında, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi 2.178 dolardan işlem görüyor.

Bu arada, 17 Nisan Cumartesi günü, Ethereum 2.0 depozito sözleşmesinde yer alan toplam ETH değeri, tüm zamanların en yüksek değeri olan 9.529.098.342 $ ‘a yükseldi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Tarafından Devasa Miktarda Ethereum Transfer Edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu