Ethereum Classic (ETC) Yükselişe Geçti! ETC, 50 Dolara Ulaşacak mı?

Ethereum Classic (ETC) büyük bir dalgalanma yaşadı ve son derece yükseliş hareketi sergiliyor. ETC, son 24 saatte %35’in üzerinde ve son 7 günde %70’in üzerinde arttı. Yazım anında kazancının küçük bir kısmını kaybederek 41.58 dolardan işlem görüyor. 

Ethereum‘un piyasa değeri %30’dan fazla artarak 5.912 Milyar Dolara ulaştı. Sırasıyla 4.535 Milyar $ ve 5.675 Milyar $ olan Litecoin ve Wrapped Bitcoin’i çevirdi. Litecoin şu anda 64.04 dolardan işlem görürken Wrapped Bitcoin 23.964 dolardan işlem görüyor. 

ETC Neden Yükseliyor?

ETC‘de önemli bir kripto etkileyicisi ve yatırımcısı olan MartiniGuyYt, ETC’nin Ethereum birleşmesine kadar yükselmeye devam edeceğini ortaya koyuyor. İkinci en büyük blok zinciri olan Ethereum, PoW’dan PoS’a geçecek.

Proof-of-work madencilere ve pahalı madencilik ekipmanlarına ihtiyaç duyarken, Proof-of-stake, doğrulayıcılara sahip bir model kullandığından madenciler için herhangi bir kullanımı yoktur. Sonuç olarak birçok madencilik şirketinin Ethereum Classic’e geçmesi bekleniyor. Bitmain ile ilişkili bir madencilik havuzu olan AntPool, ETC ekosistemini desteklemek için 10 milyon dolar taahhüt etti.

Ethereum kurucusu Vitali Buterin ayrıca, PoW madencilerinin Ethereum Classic’i desteklemesi gerektiğini vurguladı.

Ekonomik temeller şu anda genel kripto pazarlarına da yardımcı oluyor. Fed’in beklenen 75 baz puanlık çizgide faiz oranını yükseltme kararının ardından, kripto piyasası yükseliş hareketi gördü. Ayrıca, ikinci çeyrek GSYİH verilerinin ABD’de olası bir resesyona işaret etmesiyle birlikte, olağandışı bir faiz artırımının daha açıklanması pek olası görünmüyor.

Google, Meta, Amazon ve Apple gibi büyük teknoloji şirketlerinden elde edilen kazanç raporları, bazı önemli tahminleri kaçırırken fiyat artışına neden oldu.

ETC 50 Dolara Ulaşacak mı?

ETC fiyatı şu anda son derece yükseliş hareketi gösteriyor. Fiyatı sadece son 24 saatte %24’ten fazla arttı. Gittikçe daha fazla madenci ETC platformuna geçtikçe, merkeziyetsizliği ve güvenliği de artıracak ve güveni daha da artıracaktır. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Shiba Inu (SHIB) Balinaları Birikime Devam Ediyor

Bu nedenle, ETC topluluğunun üyeleri, fiyatların 50$’a yükseleceğinden emin. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu