Ethereum (ETH), 52 Milyar Dolar Değerindeki Ağ Korumasıyla Yeni Bir Rekor Kırdı

Kripto para evreninin devi Ethereum, ETH ağını destekleyen 52 milyar dolarlık muazzam bir değerle zirveye ulaştı.

Yeni raporlara göre Ethereum şimdiye dek gördüğümüz en yüksek seviye olan 52,3 milyar dolarlık bir değerle destekleniyor. Bu veri, ETH 2.0 Deposit Contract’ın toplam değerinin rekor kıran 26,232,679 ETH seviyesine ulaştığını da gösteriyor.

IntoTheBlock analizlerine göre, ağı destekleyen ETH değeri ne kadar artarsa, bu ağı potansiyel tehditlere karşı o kadar kuvvetli kılar. Bu, herhangi bir saldırganın bu ağı kontrol altına alma çabasını önemli ölçüde zorlaştırıyor.

Ethereum, geçen yılın sonbaharında Merge güncellemesiyle proof-of-stake (PoS) yöntemine geçiş yaptı. Ethereum’un ilk yıllarında, tıpkı Bitcoin gibi, enerji yoğun proof-of-work (PoW) yöntemini kullandığını hatırlatalım. Ethereum artık madencilerin değil, stakerların elinde. Yeni blokların doğruluğunu onaylamakla görevli olan bu stakerlar, bu görevi üstlenebilmek için 32 ETH yatırım yapmalılar.

Bir blockchain’in sağlamlığı, hangi blokların zincire ekleneceğine karar vermek için kullanılan konsensüs mekanizmalarına dayanır. Eğer bu mekanizmalar zarar görürse, zincir geri dönülemez şekilde zarar görebilir.

Ethereum’un geliştirici toplantılarında, yürütme katmanına yapılan yenilikler üzerine yoğunlaşıldı. Önümüzdeki aylarda, DevNet 8’in başlatılması için gereken testlerin tamamlanmasının ardından, yeni test ağının lansmanına geçileceği belirtildi. Geliştiricilerin bir kısmı, Sepolia’nın shadow forkunu zaten oluşturdu ve bu süreçte bazı kod hatalarını tespit ettiler.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Merge Beklenenden Daha Erken Tarihte Gerçekleşebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu