Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin ETH Satıyor

Blockchain güvenlik firması PeckShieldAlert’e göre, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin kısa süre önce 200 ETH’yi kripto borsası Kraken’e taşıdı.

Yatırımcılar genellikle satmak istediklerinde kriptolarını borsalara taşırlar. Bu genellikle, bu tür hareketlerin arkasında bir niyet olduğu anlamına gelebilecek bir işlem maliyetini çeker.

Bununla birlikte, işlemin kesin nedeni bilinmemekle birlikte, Ethereum yaratıcısı fonlara muhtemelen yeni bir projeye fon sağlamak veya harcamaları karşılamak gibi belirli bir amaç için ihtiyaç duydu. Bu yazının yazıldığı sırada, ETH fiyatı son 24 saatte %7 artışla 1.672 dolardan işlem görüyor.

PeckShieldAlert’e göre Reflexer, hafta sonu Vitalik Buterin’in belirlediği adresinden 500 Ethereum aldı. Daha sonra 150.000 Rai Reflex Index’i (RAI) bastı. Adres daha sonra 17.500 RAI’yi 50.000 DAI ile ve ardından 132.500 RAI’yi 378.500 USDC ile değiştirdi.

Geçen hafta Buterin elindeki altcoinlerin bir kısmını sattı ve daha sonra kripto paraların “kültürel veya ahlaki bir değeri olmadığını” açıkladı. 58 ETH karşılığında Buterin, CultDAO’nun token’ı olan 9,9 milyar CULT token sattı. Ayrıca BITE ve MOPS hisselerini sattı. Satışlar toplamda 220 ETH’ye ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Hashrate'i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu