Ethereum, Lansman Gününde Yükseliyor - BTC MAGAZİN

Ethereum, Lansman Gününde Yükseliyor

Ethereum fiyatları, çok beklenen Ethereum 2.0’ın Faz 0 Beacon Chain lansman günün gelmesiyle birlikte yükseldi. Fiyat, lansman gününde 600$’ı aştı.

Bununla birlikte, 870.000 ETH’nin stake edildiği ve bunun da lansman için gerekli olan 524.000 ETH’nin çok üzerinde olduğu bildirildi.

530 milyon dolar stake edildi

Coinbase gibi önde gelen büyük borsalar halihazırda stake hizmetlerini başlatmaya ve manuel yaklaşımı benimsemek istemeyen yatırımcılar için süreci basitleştirerek kar elde etmeye hazırlanıyor. Binance gibi diğer borsaların da bu yolda ilerlemesi muhtemel.

Bununla birlikte Messari, Beacon Chain’in tam olarak ne getireceğini açıklamak üzere derin bir inceleme yaptı.

Yeni blok zinciri, ETH 1.0 ile birlikte çalışacak ve belirtildiği üzere bir süre hiçbir uygulama, işlem veya akıllı sözleşme yapılmayacağı için başlangıçta çok az işlevselliğe sahip olacak.

Bu, yükü ana zincirin üzerinde almak ve verimi artırmak için sharding ya da yan zincirler (side chain) getiren Faz 1 ile başlayacak. Ancak bu aşamanın bir yıl daha başlatılması beklenmiyor.

Bununla birlikte, mevcut Ethereum ağında daha hızlı ve daha ucuz çözümler isteyenler için Katman 2 çözümleri giderek daha fazla kullanılabilir hale geliyor. Araştırma, muazzam ölçeklendirmenin yeterli olacağına ancak bunun uzun bir süre olmayacağına işaret ediyor.

Bu arada, Ethereum fiyatı yaklaşan Faz 0 oluşumuyla birlikte canlandı ve 620$’lık dirence ulaşmak için geri döndü.

Küçük bir geri çekilme, geçen hafta ETH fiyatını 500$’a düşürmüştü ancak varlık hızla toparlandı ve Haziran 2018’den bu yana görülen en yüksek fiyatına yeniden ulaştı.

ETH/USD 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu