Ethereum Madencilerinin Günlük Geliri %60 Arttı - BTC MAGAZİN

Ethereum Madencilerinin Günlük Geliri %60 Arttı

  • Son veriler, Ethereum madencilerinin günlük gelirlerinin son zamanlarda %60 arttığını gösteriyor.
  • Aynı dönemde ETH fiyatı yaklaşık %40 arttı.
  • Günlük kar artışının arkasındaki neden işlem ücretlerinin artmasıdır.

Ethereum madencileri son zamanlarda, tek bir ay içinde %60 oranında hızla artan günlük gelirde büyük bir artış görmeye başladı. Olağanüstü büyüme, tokenin aynı dönemde gerçekleşen %40 fiyat artışını bile aştı.

ETH Madenciliği Karları Neden Büyüdü?

Bilinene göre, Ethereum madencilerinin günlük geliri 100 MH/s başına 1,85 dolardı. En azından Haziran ayı sonundaki durum buydu. Ancak, bir sonraki ay boyunca büyük bir büyüme başladı.

Değişikliğin son iki hafta içinde görülmesi özellikle kolaydı. Toplamda, gelir %60 arttı ve 25 Temmuz’a kadar 3.27$’a yükseldi. Son iki gün içinde metrik bir miktar düzeltme gördü ve 100 MH/s başına 3$’a geriledi.

Uzmanlar, madenciliğin karlılığındaki büyümenin, ağdaki artan işlem ücretleri nedeniyle geldiğine inanıyor. Aynı zamanda, diğer madenciler gelmeye başladı ve böylece daha fazla rekabet yarattı.

Belirtildiği gibi, Ethereum da geçtiğimiz ay önemli bir fiyat artışı kaydetti. Aynı gün 27 Haziran’da ETH fiyatı 229 dolardı. Ancak, yazı yazıldığı sırada, yaklaşık 100$ daha yüksek, 327$’da oturuyor.

Ethereum Madencileri BTC Madencilerinden Daha Büyük Kar Ediyor

Belirtildiği gibi, gelirdeki artışın nedeni madencilerin günlük karını oluşturan işlem ücretleri. Özellikle DeFi sektörü popülerlik kazanmaya başladığından beri ücretler iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Son veriler, Ethereum’un günlük madencilik gelirinin 2020’de çok az değişiklik gördüğünü de gösterdi. Mart ortasında ki pazar çökmesinden önce, 2 doların altındaydı. Kazadan hemen sonra, 100 MH / s başına sadece 1 $ ‘a düştü. Bununla birlikte, çöküşten sonraki aylarda, daha önce de belirtildiği gibi, 3 dolar ve üzerinde üç katına çıktı.

Veriler ayrıca günlük madencilik gelirinin Bitcoin gelirini aştığını gösteriyor. Ancak, BTC madenciliği zorluğu hala ATH’ye oldukça yakın, bu da Ethereum’un 12.92$’ının aksine günlük birim başına 9$ gelirle sonuçlanıyor.

Elektrik maliyetini hesaplamalara dahil ettikten sonra, Ethereum madencileri hala yaklaşık 12$ ile kalırken, Bitcoin karları 6,50$’a düşmektedir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu