Ethereum Merge Yükseltmesine Saatler Kaldı!

Topluluk, kripto tarihinde en çok beklenen ve teknik olarak karmaşık olan yükseltmeyi beklediğinden, Ethereum Merge ilerlemesi şimdi %99,99 tamamlandı. 15 Eylül’deki Merge öncesinde Ethereum ağındaki aktif adreslerin sayısı yaklaşık %10 arttı. Ayrıca, ETH 2.0’da taahhüt edilen toplam ETH miktarı şimdi 13,7 milyonu aştı.

ETH 2.0’da Aktif Adresler ve ETH Taahhüdü Ethereum Ağı’nda Yükseliyor

OKLink verilerine göre Ethereum ağındaki aktif adres sayısı son 24 saatte 47.945 arttı. Aktif adreslerin %10’a yakın artışı ile güncel günlük aktif adres sayısı 536.586’dır. Üstelik ağdaki aktif adresler son 3 gündür artmaya devam ediyor. Ethereum Merge yaklaştıkça çeşitli zincir içi faaliyetlerde bir artış gerçekleşiyor.

Ek olarak, Beacon Chain üzerinde Ethereum (ETH) stake edilmesi önemli ölçüde arttı. Glassnode verilerine göre, Beacon Chain üzerinde stake edilen toplam ETH miktarı, dolaşımdaki arzın %11,22’sine eşdeğer olan 13.7 milyonu aştı.

Ethereum Merge Yükseltmesine Saatler Kaldı! 2
Kaynak: Glassnode

ETH 2.0’da taahhüt edilen toplam ETH, yaklaşık 22 milyar dolar değerinde. Ayrıca, toplam doğrulayıcı sayısı 428.069’dur.

Merge Sonrası Ethereum (ETH) Fiyatı

EIP-1559 yakma mekanizması nedeniyle Merge’den sonra Ethereum (ETH) fiyatı deflasyonist olarak ayarlandı. Piyasadaki toplam dolaşımdaki arz, ağ ücretlerine bağlı olarak ihraçların %0,5 ila %4,5 arasında düşmesiyle azalacaktır.

Arzdaki azalma, doğru piyasa koşullarında Ethereum fiyatını artıracaktır. Ancak her yükseltmeden sonra en az 6 aylık bekleme süresinden dolayı zaman alacaktır. Ayrıca, deflasyonist veya enflasyonist fiyat, doğrulayıcılara ve Ethereum gas ücretlerine de bağlı olacaktır.

Merge, Surge, Verge, Purge ve Splurge aşamalarıyla devam edecek. Ethereum ekibi, ekosistemin ölçeklenebilirliğini, verimliliğini, hızını ve güvenliğini artırmaya çalışacak.

Ethereum Vakfı’na göre, Merge 15 Eylül’de 05:00 UTC’den sonra gerçekleşecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Aktif Cüzdanlarının Sayısı Hızla Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu