Ethereum Classic’e Karşı ETHW: Hangisi En Çok Fayda Sağlayacak?

Ethereum zincirinin bir proof of work zinciri kanıtına bölünmesi durumunda, iki yönlü bir zorluk olabilir. Ethereum geliştiricileri, madencilerin Ethereum Classic’e geçmesini önerdiğinden, ETC, Merge’den yararlanma şansına sahip. Zaten, Ethereum Classic, son zamanlarda ETC’nin fiyat artışıyla yatırımcılardan büyük bir yönelim işareti gösterdi. Bu arada madenciler, Merge’den hemen sonra Ethereum kanıtı hard fork’u başlatma planlarını duyurdular.

Bir tarafta Ethereum Classic ve diğer tarafta Ethereum Proof of Work (ETHW) zinciri ile ikili bir bölünme olabilir.

Ethereum Proof Of Work Chain Ne Zaman Tanıtılacak?

ETHW organizatörleri, ana ağın lansmanı için bir program açıkladı. 15 Eylül’de tamamlanacak olan Ethereum Merge ile ETHW 16 Eylül’de çatallanabilir. Ana ağ, Ethereum’un Proof of Stake konsensüsü kanıtına geçişinden yaklaşık 24 saat sonra gerçekleşecek. Bir duyuruda, ana ağın Merge bloğu “artı” 2048 BOŞ blokların blok yüksekliğinde başlayacağını söylediler.

“ETHW ana ağı, Merge’den sonraki 24 saat içinde gerçekleşecek. Kesin zaman, lansmandan 1 saat önce duyurulacak.”

ETHW Lansmanına Destek

f2pool, Poolin ve BTC.com gibi bazı büyük madencilik havuzları, ETHW madenciliğine desteklerini zaten onayladılar. Ek olarak, bazı yeni havuzlar da ETHW testnet’ten gelen verilere dayalı madencilik testleri yapıyor. Kripto borsası Poloniex, potansiyel çatallı token ETHW’nin listelenmesine desteğini de duyurdu. Merge’den sonra, ETHW/ETH için pazar çifti Poloniex’e eklenecek. Ayrıca kripto borsası Binance, Proof of Work (PoW) ana ağıyla ilişkilendirilen çatallı tokenin adının ETHW olacağını söyledi.

Ethereum Merge’in ETH fiyat rallisi için büyük bir baskıya yol açıp açmayacağı henüz belli değil. Bununla birlikte, Ethereum türevlerinin kısa devre yapması nedeniyle ETH’nin ayı baskısına maruz kalması endişeleri var. Salı günü fiyat düşüşüne rağmen, Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saat içinde büyük ölçüde sabit kaldı. 

Btcmagazin’in market verilerine göre, ETH fiyatı son 24 saatte %0,61 düşüşle 1,599 $ seviyesinde bulunuyor. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   IOTA Cüzdan Bakiyesi Artık Amazon Alexa ile Kontrol Edilebilir

Piyasa değerine göre 17. sırada yer alan Ethereum Classic (ETC) ise yukarı yönlü bir eğri üzerinde. ETC fiyatı şu anda son 24 saatte %4.77 artışla 36.95 $ seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu