Ethereum Ücretleri %80 Düştü: ETH İçin Ne Anlama Geliyor? - BTC MAGAZİN

Ethereum Ücretleri %80 Düştü: ETH İçin Ne Anlama Geliyor?

  • Kullanıcı işlemlerinin sayısı yüksek kalırken Ethereum ücretleri tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80 oranında düştü. Bu ağın daha az tıkanma yaşadığını gösteriyor.

Santiment’teki araştırmacılar, tüm zamanların en yüksek seviyesinden, USD cinsinden fiyatlandırılan Ethereum işlem ücretlerinin %80 düştüğünü belirtti.

Ücretlerdeki düşüş, Ethereum ağının tıkanmasının azalıyor olduğuna işaret etse de, çeşitli veriler “Ethereum kullanıcı faaliyetlerinin” azalmadığını gösteriyor.

Ücretlerin Düşmesi Ethereum’daki Kullanıcı Etkinliği Yüzünden mi?

Etherscan’ın verilerine göre Ethereum günlük işlem sayısı 3 Ağustos’tan bu yana nispeten sabit kaldı.

Ethereum’daki kullanıcı etkinliğindeki bir düşüş, ücretlerdeki düşüşü tetikleme olasılığı çok azdır. Bunun yerine, blok zinciri ağındaki istikrar üzerindeki baskı hafiflemiş olabilir.

Nisan ayından Temmuz ayının sonuna kadar, Ethereum blockchain ağındaki günlük işlemlerin sayısı hızla artmaya devam etti.

Talepteki ani artış nedeniyle Ethereum ağı tıkanmaya başladı. Ağ istikrar kazandıkça ve günlük işlemlerin sayısı makul bir seviyede kaldıkça, bu tıkanıklık azalmaya başladı ve bu sayede işlem ücretleri düştü.

Ethereum blok zinciri ağı, son dört ay boyunca tıkandığının sinyallerini vermekteydi. Sonunda, günlük işlemler hızla durarak; blok zincirinin mevcut işlemleri işlemesine ve tıkanıklığı gidermesine fırsat verdi.

Santiment’teki araştırmacılar, ücretlerdeki düşüşün daha ucuz zincir içi işlemler için “güzel” bir fırsat sunduğunu belirttiler:

“Ethereum işlem ücretleri (USD cinsinden) bugün tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %80 düştü. Bu, işlem ücretlerini, en son Temmuz ortasında görülen seviyelere geri getirdi. Bu, daha ucuz zincir içi işlemler için güzel bir fırsattır.”

Bunlar ETH’nin Değerini Etkileyebilir mi?

Ücretler ve günlük işlemlerin sayısı; analistlerin, genellikle bir blockchain ağının değerini belirlemek için kullandıkları ölçüm verileri değildir.

Ethereum, altcoin piyasasının düşüşüyle, geçen hafta ciddi oranda düşüş yaşadı. Araştırmacılar, hızlı bir şekilde toparlanmazsa satış baskısının ETH ve altcoinlerde devam edebileceğini söyledi;

“ETH ve bahsettiğimiz altcoinler için beklenen düşüş gerçekleşti. Fiyatlar, buralardan toparlanamazsa, satış baskısı devam edecektir.”

Bu arada, Ethereum’un adresleri, 2020’nin başından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor ve bu da orta ve uzun vadede nispeten sağlıklı bir ETH trendi oluştuğunu gösteriyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu