Ethereum’un Günlük 5 Milyon Dolarlık ETH Yakması Fiyatına Etki Edecek mi?

Artan yanma hızına ve aktif ağ kullanımına rağmen Ethereum’un fiyatı beklenen performans gelişmelerini görmedi. Zincir üstü analiz hizmetlerine göre, her 24 saatte yaklaşık 4 milyon dolar değerinde Ethereum yok ediliyor ve etkili bir şekilde dolaşımdan kaldırılıyor. Bu, teoride kıtlık yaratmalı ve varlığın değerini artırmalıdır.

Bununla birlikte, Ethereum‘un fiyatı, Ether’in son zamanlarda 2000 $ altında mücadele etmeye devam ediyor. Ethereum ağı, her işlem için yakılan bir taban ücret getiren EIP-1559 yükseltmesinin uygulanmasıyla önemli değişikliklere uğradı. Bu yakma mekanizması, toplam Ether arzını azaltmak ve kripto para birimi üzerinde deflasyonist baskı oluşturmak için tasarlandı. Yakma oranı beklendiği gibi artmış olsa da, Ethereum için daha yüksek bir piyasa fiyatına dönüşmedi.

Artan yanma oranına rağmen Ethereum’un cansız fiyat performansına birkaç faktör katkıda bulunabilir. Piyasa duyarlılığı, makroekonomik koşullar ve diğer kripto para birimlerinin performansı, Ethereum’un fiyatını etkileyebilir. Daha geniş kripto para birimi piyasası son aylarda dalgalanma yaşadı ve Bitcoin de fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kaldı. Piyasa çapındaki bu gerileme, Ethereum’un yakma mekanizmasının olumlu etkilerini gölgeliyor olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Taliban'dan Kaçıp Bitcoin Madenciliği Yapmak İsteyen Afgan Türkiye'de Tutuklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu