Hong Kong Merkez Bankası, Bankalar İçin Kripto Danışmanlığı Sunacak! Bitcoin Rallisi Yakın mı? 

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin (BTC), patlak veren bankacılık krizinin ortasında 2022’nin en düşük seviyelerinden toparlanmaya devam etti ve kritik 30.000 $ fiyat seviyesini kısa süreliğine de olsa yeniden kazandı. 

Bununla birlikte, dünya için yeni bir kripto merkezi olmayı hedefleyen Hong Kong, bankalar için kripto para birimi ile ilgili bir danışmanlık sunacak.

Hong Kong Para Otoritesi açıklamasına göre kurum, bankalarla görüştü ve bankaların sanal varlıklara (VA) bankacılık hizmeti vermesini yasaklayan böyle bir yasal ve düzenleyici gereklilik olmadığını açıkladı.

Kripto para birimi ile ilgili başvuruları reddetmek için “herkes için uygun” bir yaklaşım benimsememeleri ve gereksiz prosedürlerden kaçınmaları önerildi.

Hong Kong Para Otoritesi, pandeminin sona ermesiyle birçok şirketin ülkeye taşınarak banka hesapları açmak isteyeceğini belirtti. Bankaların hesap açma başvurularında artış beklenirken, aynı zamanda bu başvuruların kara para aklamayı önleme (AML) nedenleriyle reddedilebileceği de öngörülüyor. Ancak, bankalara kullanıcılara bağlı risk seviyelerinde farklılaşmaları ve orantılı CDD kurallarını uygulamaları öneriliyor.

Bitcoin fiyatı, bankacılık krizinin ortasında 30.000 $ seviyesini yeniden kazanmak için 19.000 $ seviyesinden toparlandı. BTC fiyatı, yıldan bugüne (YTD) bazında %74’ten fazla arttı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ark Invest CEO'su Cathie Wood, Bitcoin Fiyatının 2030'a Kadar 1 Milyon Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu