Google’da Bitcoin Aramaları Şimdi 2019 Ortasından Daha Düşük

  • Bitcoin’in 10.000 ABD Doları’nın altındaki menzile bağlı fiyat hareketi, Google trendlerini aşağı çekiyor.
  • Kripto para birimi için arama hacmi, bu yılın başlarında 63’e ulaştıktan sonra düştü.
  • Kayma puanı, 2019 ortalarında olduğundan daha az kamu ilgisini işaret ediyor.

Finansal bir krizde bile, Bitcoin, yıllık %36 kazançlarıyla yılın en karlı varlıklarından biri olarak ortaya çıktı. Ancak kripto para biriminin etkileyici performansı, Google kullanıcıları arasındaki popülerliğini artıramadı.

Google’ın ticari marka arama motorunda ‘bitcoin’ anahtar kelimesi için popülerlik son zamanlardaki en yüksek seviyesinden düştü. 12 aylık bir zaman aralığına dayanarak, kripto para biriminin, puanı 23 Mayıs’ta sona eren hafta için 63’ten 45’e düşecek.

Rakamlar, belirli bir zaman aralığında Google tarafından alınan “bitcoin” aramalarına göredir; 0 en düşük ve 100 en yüksek eğilimi yansıtır.

45 puan, insanlar arasında kripto para birimine, özellikle küresel medya, devam eden krize karşı güvenli bir sığınak varlığının potansiyel rolü üzerinde aktif bir şekilde kapsadığı zaman, düşük bir ilgi olduğunu göstermektedir.

Halving Trendleri

Eğilim son 30 gün içinde o kadar da zayıf değildi. “Bitcoin” aramaları, kripto para biriminin madencilik ödülünün yarıya indirilmesinden üç hafta önce 19 Nisan’dan itibaren ivme kazanmaya başlamıştı. Etkinlik, Bitcoin’in günlük arz oranının 21 milyon arz sınırına kıyasla 1.800 BTC’den 900 BTC ile yarıya indiğini gördü.

Google Trends’in ‘Bitcoin Halving’ anahtar kelimesi için puanı mükemmel bir 100’e ulaşmıştı. Ancak şimdi, bu terim bile azalan ilgi karşısında büyük bir düşüş gösteriyor.

Trend, 23 Mayıs’ta sona eren hafta için 100’den 9’a düşmeyi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Faktörü

Halving bittikten sonra, küresel medyanın beklentisi de azaldı. Aynı zamanda, Bitcoin fiyatı 10.000 doların üzerinde önemli bir direnç alanının üzerine çıkamadı. Bunun yerine, orta derecede dar bir ticaret aralığında sıkıcı bir yatay hareketle sıkıştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Cüzdanları ve İşlemleri Tüm Zamanların En yüksek Seviyesinde

Tarihsel olarak, düz bir Bitcoin insanlara Google’da arama yapma konusunda ilham vermez.

Ancak, kripto para biriminin mevcut Google trendine 2019’un ortasındaki eğilim ile bakmak umut veriyor.

Nisan-Mayıs döneminde fiyat yüzde 119 arttıktan sonra, Haziran ayında Bitcoin arama hacmi 52’den 35’e düşmüştü. Bununla birlikte, fiyat 26 Haziran’da 14.000$ seviyesine yaklaşmaya devam ederken, trend puanı 35’ten 100’e yükselmişti.

Uygun makroekonomik iklim – düşük tahvil getirileri, yükselen Altın fiyatları ve merkez bankalarının trilyonlarca dolarlık teşvik paketleri nedeniyle Bitcoin’in yukarı yönlü momentumunu sürdürme olasılığı daha yüksektir.

Kripto para birimi 10.000 doların üzerine çıktığında, eğilim muhtemel olarak 100 puanı hedeflemek için uygun olacaktır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu