Haftanın İlgi Görebilecek DeFi Tokenları (11 – 17 Temmuz)

DeFi, merkeziyetsiz finans anlamına gelen ve geleneksel bankacılığa alternatif olarak geliştirilen yeni bir finans türüdür. Birden fazla taraf arasında dijital işlemlere olanak sağlayan ve blok zinciri teknolojisi üzerine kurulu olan finansal uygulamaları ifade eden DeFi, kripto göndermeyi, ödünç vermeyi, yatırım yapmayı ve ticaret yapmayı destekler. Merkezi bir otorite olmadan, bankaların veya diğer geleneksel finansal kuruluşların katılımına ihtiyaç duymadan gerçekleşen işlemler sayesinde DeFi, yüz milyarlarca dolarlık büyük bir endüstridir. Herhangi üçüncü kişiye ihtiyaç duymadan sadece iki tarafın anlaşmasına ihtiyaç duyan şeffaf bir sistem olduğundan dolayı DeFi’a ilgi artmaktadır. Bu içerikte haftanın ilgi görebilecek defi tokenları listesine göz atalım.

Raydium (RAY)

Haftanın İlgi Görebilecek DeFi Tokenları (11 - 17 Temmuz) 2
Raydium (RAY)

Raydium, zincir üstü sipariş defteri olan ve AMM görevi gören bir protokoldür. Gelişmiş AMM protokolünü, kendi kripto para birimini, getirileri güvence almanın çeşitli yollarını ve likidite havuzlarını birleştiren Raydium, Solana blok zincirinin ölçeklenebilirliğini DEX limit emir defteri ile birleştirmiştir. Basit arayüzü sayesinde yeni kullanıcıların katılımına yardımcı olan Raydium, merkezi borsa kullanıcılarının seveceği çeşitli araçlara sahiptir. DEX kullanıma geçişi basitleştiren ve merkeziyetsizliği benimsemeyi geliştiren Raydium, merkezi borsalara göre daha ucuz ve güvenlidir. Son 14 günde %24,4 değer kazanan RAY token şu anda $0,825 fiyatındadır.

DAO Maker (DAO)

Haftanın İlgi Görebilecek DeFi Tokenları (11 - 17 Temmuz) 3
DAO Maker (DAO)

DAO Maker, perakende yatırımcıların kriptoya veya hisse senetlerine yatırım yapmalarını kolaylaştıran merkeziyetsiz bir girişim yatırım platformudur. Bireysel kullanıcıların merkeziyetsiz finansa giriş engellerini azaltmayı ve erken aşamadaki girişimlerin işlerini büyütmlerine yardımcı olmayı amaçlayan platform, girişimlerin hızlıca büyümesini desteklemek için yatırımcıları ekosisteme dahil etmeye çalışıyor. Yatırımcılar, fon toplama etkinliklerine katılabiliyor veya staking yapabiliyor. Yeni başlayan girişimler de DAO Maker aracılığıyla projelerine fon sağlayabiliyor. Şu anda $1,29 fiyatındaki DAO token, 14 gün önceki fiyatıyla aynı seviyede.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Stars Arena - Geleceğin Sosyal Medya Dünyasında Yeni Adres

COTI (COTI)

Haftanın İlgi Görebilecek DeFi Tokenları (11 - 17 Temmuz) 4
COTI (COTI)

COTI, Cardano blok zincirinin proje katalizörüdür. Cardano blok zincirindeki yeni gelişmeler için aktif olarak çalışan bir protokol olan COTI, Odoo platformunda e-ticaret platformlarının ADA Pay API aracılığıyla ödemelerde ADA’yı kabul etmesine olanak tanıyan bir uygulama oluşturdu. ADA Pay Plugin‘in Odoo’ya başarıyla entegre edilmesi sonucunda artık ADA coin kullanılarak alıveriş yapılabilecek. İş uygulamaları için açık kaynaklı bir çözüm olan Odoo, büyük ve küçük işletmelerden 7 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahiptir. Bu adım sayesinde Cardano’nun native coini kitlelere ulaşabilir. Son 30 günde %6,6 değer kaybeden COTI token şimdi $0,0856 fiyatındadır.

DeFiChain (DFI)

Haftanın İlgi Görebilecek DeFi Tokenları (11 - 17 Temmuz) 5
DeFiChain (DFI)

DeFiChain, Bitcoin blok zincirine merkeziyetsiz finansı getirmiştir. DeFi için oluşturulan diğer ağlardan farklı olarak DeFiChain, kaynağından ve güvenliğinden yararlanmak için Bitcoin ağına bağlı olmayı tercih etmiştir. DeFiChain katmanı herkesin erişebileceği akıllı, hızlı ve şeffaf merkeziyetsiz finansal ürün ve hizmetler sağlamaktadır.

Mümkün olduğu kadar çok kullanıcıyı çekmek için çeşitlendirilmiş bir anlayışa sahip olan DeFiChain, PoW ve PoS’un bir arada nasıl kullanılabileceğine iyi bir örnektir. Zincirdeki dToken’lar sayesinde NASDAQ hisselerine, emtialara, endekslere, stabilcoinlere ve büyük kriptolara yatırım yapılabilir, likidite sağlayıcı olarak DFI token kazanılabilir. 14 gün öncesine göre %1,9 değer kaybeden DFI coin şu anda $0,937 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu