Başka Bir Halka Açık Şirketten 150 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı - BTC MAGAZİN

Başka Bir Halka Açık Şirketten 150 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı

Nasdaq borsasında işlem gören bir firma olan Marathon Patent Group, Pazartesi günü 31.135 $ ‘dan 150 milyon dolarlık Bitcoin satın aldıklarını açıklamasının ardından, varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e dönüştüren ikinci halka açık şirket oldu. Şirket varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e dönüştürme kararı, bugüne kadar 1,4 milyar doların üzerinde bitcoin satın alan MicroStrategy tarafından başlatıldı.

Marathon CEO’su Merrick Okamoto, hazine parasının bir kısmını bitcoin’e dönüştürme kararının uzun vadeli bir karar olduğunu, MicroStrategy’nin izinden gidip nakit rezervlerini zaman zaman dönüştürmeye devam edebileceklerini öne sürdü.

“Elimizdeki nakit parayı şimdi bitcoin’e yatırım yapmak için kullanarak, saf oyun yatırımı olma potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük. Ayrıca MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde, hazine rezervlerimizin bir kısmını bitcoin’de tutmanın ABD doları tutmaktan daha iyi bir uzun vadeli strateji olacağına inanıyoruz. “

Marathon CEO’su Merrick Okamoto

Bitcoin fiyatı, bugün patlamadan önce geçen hafta 30.000 – 33.000 $ aralığında hareket etti ve bu da, bu ay üçüncü kez bitcoin’in geleceğinden şüphe eden başka bir ana akım manşet dizisine yol açtı. Ancak aynı dönemde MicroStrategy ve Marathon Group gibi şirketler dipleri almaya karar verdi.

Maraton Patent Grubu En Büyük Bitcoin Madencisi Olmak İstiyor

Marathon Patent Group, 2017’den bu yana 2560’ın üzerinde madencinin mülkiyeti altında olan en iyi kripto para birimi madenciliği yaptığı için Bitcoin için yeni değil. Firmanın günde 2-3 bitcoin çıkarıldığı ve şimdiden operasyonunu genişletmeyi planladığı bildiriliyor. Marathon Group, Bitmain’den 270 milyon dolara mal olan 100.500 adet gelişmiş S19 madencisi sipariş etti.

Firmanın CEO’su, bu yeni gelişmiş teçhizat sevkiyatı kurulduğunda ve tamamen işlevsel hale geldiğinde, diğer madencilik şirketlerinden daha fazla hash girdisi üreteceklerini açıkladı:

“Tamamen konuşlandırılıp kurulduğunda, şirketin toplam hashrate kapasitesi 10.34 exahash’ı aşacak ve Marathon’u dünyanın en büyük bitcoin madencisi yapabileceğine inanıyoruz.”

Marathon CEO’su Merrick Okamoto

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu