Kripto Para Borsası Coinbase İşe Alımları Yavaşlatacak

Kripto borsası Coinbase Salı günü yaptığı açıklamada, piyasadaki gerileme karşısında işe alım planlarını yavaşlatacağını söyledi.

Coinbase Başkanı ve Operasyon Direktörü Emilie Choi, bir blogda, son piyasa çöküşünün şirketin yıl için işe alım hedeflerini yeniden gözden geçirmesine neden olduğunu yazdı. Hareket, firmanın bu yılki temel kazanç hedefine ulaşmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, işe alımları yavaşlatmanın ve en yüksek öncelikli iş hedeflerimize göre çalışan sayısı ihtiyaçlarımızı yeniden değerlendirmenin ihtiyatlı olduğunu düşünüyoruz.

-Choi

Hareket, aynı zamanda Coinbase’in ilk çeyrekte 430 milyon dolar zarar kaydetmesinin ardından geliri düşerken ve giderleri fırladıktan sonra geldi. Borsa, kötü performans için kripto pazarındaki oynaklığı suçladı ve ikinci çeyreğinin daha da kötü olabileceği konusunda uyardı.

Coinbase’in hisseleri şu anda rekor düşük seviyelerde işlem görüyor.

Coinbase iflasla karşı karşıya değil

Yine de Choi, işe alımdaki yavaşlamanın şirket üzerinde herhangi bir mali baskıya işaret etmediğini ve 2022 için harcama görünümünün etkilenmediğini kaydetti. 

Yorumlar, borsanın herhangi bir iflas riski taşımadığını söyleyen CEO Brian Armstrong’un benzer bir söylemini yansıtıyor. Borsa iflas ederse perakende müşterilerinin varlıklarını kaybedebilecekleri ihtimaline karşı tepki almıştı.

Yine de Coinbase, yakın tarihin en kötü kripto çöküşlerinden birinin aşırı baskısı ile karşı karşıya. Borsanın son NFT pazarı da piyasaya sürüldüğünde büyük ölçüde düştü.

Yıldız yatırımcı Cathie Wood kısa süre önce Coinbase’in hisse senedi fiyatındaki düşüşten yararlandı ve firmadaki hissesini artırdı.

Terra’nın çöküşü, kripto fiyatlarındaki ciddi düşüşle birleştiğinde, son haftalarda Coinbase de dahil olmak üzere birçok kripto borsasına baskı yaptı.

Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kriptolar 2021 yılına kadar tüm kazançlarını yok ederken, Terra’daki kayıplar diğer altcoinlere sıçradı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CryptoDungeons TRON'a Katılan En Son Blockchain Oyunu Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu