Kripto Piyasasının Önemli İsimleri 2023’te Bitcoin’in Yeni Rekora Ulaşmasını Bekliyor!

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), belirsiz makrolar, bir bankacılık krizi ve yüksek enflasyonist bir ortam ortasında, 2023 yılının başından şimdiye kadar sağlam bir performans sergiledi. Bitcoin, 2023’ün başından bu yana şimdiden %70 artışla işlem görüyor ve bazı piyasa oyuncuları yıl sonuna kadar %270’lik bir ralli daha bekliyor.

CNBC kısa süre önce, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a ve hatta yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma potansiyeline sahip olduğuna inanan bazı kripto endüstrisi çalışanları ile konuştu. 

ABD merkezli kripto para borsası Gemini’nin baş strateji sorumlusu Marshall Beard, Bitcoin fiyatı için 100.000 dolarlık bir olasılığın göz ardı edilemeyeceğini söyledi:

100.000 dolar ilginç bir rakam. Bitcoin’in muhtemelen bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini kıracağını düşünüyorum.”

Gemini yöneticisi, BTC fiyatının önceki rekor seviyesi olan 69.000$’a ulaşması halinde, 100.000$’a “yükselmesinin çok fazla sürmeyeceğine” inanıyor. Bu, Bitcoin’in işlem gördüğü mevcut fiyattan şaşırtıcı bir şekilde %270’lik bir ralli anlamına geliyor.

Bununla birlikte, BTC’nin daha güçlü bir ralli sağlayabileceğine inanan tek kişi Beard değil. Stablecoin ihraççısı Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino da CNBC’ye Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’ı “yeniden test edebileceğini” söyledi.

2023’ün başında, birçok kişi Bitcoin’e maruz kalma konusunda ihtiyatlı davranmıştı. Ancak Bitcoin oldukça güçlü gösterisiyle sektör oyuncularını şaşırttı.

Dijital Altın Olarak Bitcoin

Bu yıl meydana gelen tüm gelişmeler arasında BTC, Dijital Altının gerçek özelliklerini gösteriyor. ABD ve Avrupa’da bankacılık krizi ortaya çıktıkça, Bitcoin güvenli bir sığınak ve küresel yatırımcılar arasında bir güven aracı olarak ortaya çıktı. Tam olarak Satoshi Nakamoto’nun tasarımına göre performans gösteriyor ve itibari para sistemlerinden gerçek bir korunma olarak ortaya çıkıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rusya'nın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bitcoin Madenciliği Çağrısında Bulundu

Geçmişte Nasdaq 100 ile yakın bir korelasyona sahip olmasına rağmen, BTC artık ayrışma belirtileri gösteriyor. Nasdaq 100 yılbaşından bu yana %15 kazanırken, Bitcoin şimdiden %70 kazandı. Ayrıca Bitcoin, enflasyonist bir koruma olarak da iyi performans gösterdi.

Geçen hafta, ünlü girişim yatırımcısı ve eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, BTC fiyatının 1 milyon dolara dokunabileceğini belirten 1 milyon dolarlık bir bahse girdi. Ancak birçok analist, bunun gerçekçi olmadığını söyleyerek yatırımcıları uyardı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu