KuCoin, Çalınan 285 Milyon Doların Tamamını Kurtardı - BTC MAGAZİN

KuCoin, Çalınan 285 Milyon Doların Tamamını Kurtardı

Kripto tarihindeki en kötü saldırılardan birini yaşadıktan aylar sonra, popüler borsa KuCoin çalınan tüm fonları başarıyla geri aldığını açıkladı. Şirketin CEO’su, olayın ardından hiçbir müşterinin herhangi bir mali kayıp yaşamadığına dair güvence verdi.

KuCoin, Çalınan Fonları Kurtardı

Eylül 2020 yılında, bir grup saldırgan KuCoin borsasına ait sıcak cüzdanlara ulaştı. İlk tahminler çalınan miktarın 150 milyon dolar civarında olduğunu öne sürerken, daha fazla veri gerçek rakamın aslında 280 milyon doların üzerinde olduğunu ortaya koydu. Bu gelişmeyle, KuCoin bugüne kadarki en büyük üçüncü hacker saldırısına maruz kalmış oldu.

Kolluk kuvvetleri ile iletişime geçtikten sonra şirket, failleri tespit ederek ve fonların % 84’ünü iki aydan kısa bir sürede geri alarak oldukça hızlı bir ilerleme kaydetti .

KuCoin CEO’su Johnny Lyu olumlu haberi kısa süre önce paylaştı. Yönetici, borsanın tüm fonları birkaç parti halinde geri almayı başardığını duyurdu.

“Sektördeki tüm tarafların çabalarıyla, borsa ve proje ortaklarıyla 222 milyon doları (% 78) geri kazanmak için işbirliği yaptık ve kolluk kuvvetleri ve güvenlik kurumlarıyla daha fazla işbirliği yaparak 17,45 milyon ABD doları (% 6) daha geri kazandık. KuCoin ve sigorta fonumuz yaklaşık 45,55 milyon ABD Doları’nın (% 16) kalanını karşıladı.”

Sonuç olarak, borsa, hiçbir kullanıcının herhangi bir kayıp yaşamamasını sağladı. Ek olarak, KuCoin güvenlik önlemlerini “büyük ölçüde” yükseltti.

KuCoin 2020 ve Geleceğe Bakış

Duyuruda, hacklenme ve fonların başarılı bir şekilde geri kazanılmasıyla ilgili olayları açıklamanın yanı sıra, firmanın önümüzdeki birkaç yıl için kilometre taşlarından ve planlarından bazılarını vurgulandı.
KuCoin, ortak listesine birden fazla yeni blockchain projesi ekleyerek toplam sayıyı 200’ün üzerine çıkardı. Platform ayrıca mevcut fiat para birimlerini 39 artırdı ve şimdi 53 ulusal para birimini destekliyor. Gelecek planlar arasında, BTC direct ve Mobilium gibi ödeme araçları ve ağ geçitlerinin entegrasyonu yer alıyor.

Lyu’nun açıkladığı gibi, borsadaki işlem hacmi ve kullanıcı tabanı da muazzam bir büyüme gördü:

“2020’de, marj ticaret hacmimiz yıllık % 217 arttı ve 33 token ve 54 işlem çiftini destekledi. KuCoin Futures, yılın başından bu yana işlem hacminde şaşırtıcı derecede hızlı bir % 420 artış ve kullanıcı sayısında % 670 gibi dikkate değer bir büyüme elde etti. “


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu