PayPal'a Kriptodan Büyük Rakip: Binance Pay - BTC MAGAZİN

PayPal’a Kriptodan Büyük Rakip: Binance Pay

  • Geçen Cuma, kripto endüstrisi DOGE fiyat artışına odaklanırken, Binance ekosistemini genişletti.
  • Borsa, PayPal’a rakip olacak yeni bir hizmet olan Binance Pay’i başlattı.
  • Binance’e göre hizmet, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların ödemeler için kullanabileceği beş kriptoyu destekliyor.

Son birkaç gün içinde, dünya GameStop olayları ve Dogecoin fiyat artışına odaklanırken, Binance yepyeni hizmetini başlattı. Borsa, PayPal’a rakip olacak yeni ödeme hizmetini başlattı.

Binance, PayPal’a sessizce yanıt veriyor

Binance, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsasıdır. Ancak, borsa artık insanların sadece kripto para satın almaları veya ticaret yapmaları ile yetinmiyor gibi görünüyor.

Binance, yeni hizmetiyle insanları coin harcamaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Satın alımlar için Bitcoin kullanmanın bir sonucu olarak, borsa paranın daha da akmaya başlamasını ve bu arada talebi artırmasını bekliyor.

Borsa, bugün erken saatlerde sanal bir etkinlik sırasında yepyeni Binance Pay’in lansmanını duyurdu ve geçtiğimiz Cuma beta sürümünü sessizce başlattığını ortaya koydu.

Yeni kripto ödeme hizmetiyle ilgili ayrıntılar

Binance’in web sitesindeki duyuruya göre , “Binance Pay, Binance tarafından tasarlanmış temassız, sınırsız ve güvenli bir kripto para birimi ödeme teknolojisidir.” Duyuru ayrıca, hizmetin kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerindeki arkadaşlarından, ailelerinden ve diğerlerinden kripto ödemeleri yapmasına ve almasına izin vereceğini söylüyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, ödemelerin dijital para birimleri için en bariz kullanım durumlarından biri olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, Binance Pay’in yaratılması kendi başına zorluklarla dolu. En büyük sorun, yatırımcıların sistemlerinin hala nüfusun çok küçük bir yüzdesi tarafından kullanılan kriptoları kabul edebilmesini sağlamak.

Çoğu insan hala nakit ve kredi kartı kullandığından, tüccarların kriptoya geçmesi için gerçek bir teşviki yok. Dahası, oynaklık meselesi de var. Ancak Binance, tüccarların fiat para birimlerine dönüştürülebilen stabilcoinleri ödeme olarak alırken, kullanıcıların desteklenen herhangi bir coin ile ödeme yapmalarına izin vererek bunu çözdü.

Binance Card gibi Binance Pay de yalnızca beş kriptoyu destekleyecek – BTC, ETH, BUSD, BNB ve Swipe’ın SXP’si. Ancak Binance Pay herhangi bir karta sahip olmayacaktır. Kullanıcılar, Binance Pay uygulamasıyla birlikte gelen bir QR tarayıcı aracılığıyla uygulamalarından para aktaracaklar.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu