Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Satıyor

Kurumsal yatırımcıların, negatif fiyat primi üzerindeki satış baskılarına büyük ölçüde katkıda bulunduğu bildiriliyor.

Bireysel yatırımcılara kıyasla kurumsal yatırımcılar küçük miktarlarda satmaz veya satın almazlar. Genellikle büyük şirketler tarafından tanınırlar ve bitcoin satın almak ve takas etmek için genellikle Coinbase Pro’yu kullanırlar.

2 Mayıs’tan itibaren Coinbase Price Premium negatif işlem görmeye başladı. Cryptoquant’ın verilerine göre, çoğu Bitcoin satışının ağırlığının geleneksel finans sektöründeki yatırımcılardan geldiği gözlemlendi.

Şu anda, finansal piyasaların alım satım riskinden kurtulduğu görülüyor ve bu yatırımcılar bitcoin’e karşı savunmasızlıklarını azaltmak isteyebilirler. Yine bu, bitcoin fiyatlarının ağırlıklı olarak geleneksel finans piyasasının standartları tarafından yönlendirildiğinin kanıtıdır.

Bu arada, bitcoin fiyatları düştükçe bitcoin boğaları baskıyla karşı karşıya kalıyor. Bu önemli bir dezavantaj olsa da, önceki bitcoin ayı piyasalarındaki aşırı düşüşlerle karşılaştırıldığında mütevazı kalıyor.

Önceki döngüye kıyasla, önemli miktarda bitcoin satıldı. Satış haftası boyunca, net önyargıya bağlı bir girişle 1,06 milyar doları oluşturan borsalara giriş ve çıkışlarda 3,15 milyar dolardan fazla değer akışı oldu.

Bu, bitcoin ağı boyunca tipik USD cinsinden sermaye akışının ne kadar büyük olduğunu gösterdi.

Zincir içi pazar, Federal Rezervlerin %0.5’e yükselen oranlarına yanıt olarak bu hafta yüksek oynaklık ve daha da aşağı yönlü devam etti. Zincir içi işlemler hakimiyeti, tarihteki en yüksek ikinci değere ulaştı. Rekor, geçen yıl gerçekleşen Ekim-Kasım’daki en büyük toplu hacim zirvesini takip ediyor. 

Bu, bu yatırımcıların riskten arındırma, satma ve/veya teminat marjını artırma ve piyasa oynaklığına yanıt vermeyi amaçladıkları kesintiyi daha da destekler.

Bitcoin piyasası hem zincir dışı hem de zincir üstü işlemlerde gelişmeye devam ediyor ve her ikisi de muhtemelen piyasa hızının, fiyat hareketlerinin ve yatırımcıların duygularının toplam belirleyicisi olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madenciliğinin Önemli Noktası Kazakistan'da 106 Tesis Kapatıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu