Facebook'un Libra Tokenine Karşı Düzenleyicilere Çağrı - BTC MAGAZİN

Facebook’un Libra Tokenine Karşı Düzenleyicilere Çağrı

26 Haziran tarihinde, Alman Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin) başkanı, düzenleyicileri Facebook‘un önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği Libra tokene yanıt olarak standartlar geliştirmeye çağırdı.

Uluslararası Kulüp Frankfurter Wirtschaftsjournalisten’de konuşan BaFin Başkanı Felix Hufeld, politika yapıcıların ve düzenleyicilerin, token kullanıma girdikten sonra ciddi kontrol soruları ortaya çıkabileceğinden, Facebook’un Libra sorununda yanlarında durmaması gerektiğini vurguladı.

Hufeld, BaFin’in getirdiği olası yasal düzenlemelere işaret etti, ancak uluslararası bir düzenleyici çerçeveye olan ihtiyacı da belirtti:

“Kesinlikle izleyemeyiz. Herhangi bir şekilde uygun şekilde yanıt vermemiz gerekecek. Sadece küresel değilse temel standartları temel alarak en azından Avrupalıyı geliştirmeyi başaracağımızı umuyorum.”

Ek olarak, Hufeld, faiz oranlarının daha da düşürülmesinin bankalar üzerinde daha fazla baskı yaratacağını belirterek, ucuz parayla bankalara verilen tehlikeler hakkında uyardı.  

Diğer Avrupa finansal piyasa oyuncuları da Libra’nın ekonomi üzerindeki olası etkisinden bahsetti. Bu hafta başlarında, Fransa Merkez Bankası Valisi Francois Villeroy de Galhau, Libra istikrarlı tahvilinin Kara Para Aklama Önleme düzenlemelerine uyması ve bankacılık hizmetleri sunması halinde bankacılık lisansları alması gerektiğini söyledi.

İsviçre Ulusal Bankası’nın yönetim kurulu üyesi olan Thomas Moser, Zug’daki Kripto Vadisi Konferansı’nda  “Genel olarak Libra ‘nın ilginç bir gelişme olduğunu düşünüyorum ve bu konuda oldukça rahatım. Kurallara göre oynamaya istekli olduklarını açıkça belirttiler, düzenleyicilerle iletişim kurduklarını söylediler. ” açıklamasında bulundu.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu