Litecoin Piyasa Değeri Tüm Coinlerden Daha İyi Performans Gösteriyor

  • Litecoin (LTC) sonunda CMC’de ilk 10’da yer alan her büyük kripto para birimini geride bırakarak parlama anına sahip.

Aylarca kenarda kaldıktan sonra, Litecoin (LTC) şimdi son beş günde yaklaşık yüzde 19 artarak daha geniş kripto para piyasası rallisini yakalıyor.

O.G. altcoin, piyasa değeri 4.129 milyar dolara yükseldikten sonra CoinMarketCap’te Bitcoin SV’yi (BSV) geçti.

Küçük Adımlar

LTC, son 24 saatte yüzde 3 arttı. Bu nispeten ılımlı bir kazanç olsa da, kripto para piyasası için nispeten sakin bir günde ilk 10’da ki gümüşün, Bitcoin altınının en iyi performans gösteren kripto para birimi olmasına izin verdi.

BSV kırmızı renkte ve değerinin yüzde 2,1’ini kaybediyor. Bitcoin ve Ethereum da düz çizginin altında.

Yine de, OnChainFX verilerine göre LTC, bir yıl önce işlem gördüğü noktaya göre yüzde 15.46 düştü. Bitcoin Cash (BCH) ile birlikte bunlar, yıldan yıla düşüş gösteren en iyi kripto para birimleridir.

ETH ve Chainlink (LINK) sırasıyla yüzde 129 ve yüzde 735 kazandırdı. BSV yüzde 61.68 arttı.

LTC, 19 Aralık 2017’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 366’dan hala şaşırtıcı bir şekilde yüzde 82 düştü; bu aynı zamanda coin yaratıcısı Charlie Lee’nin tüm varlıklarını nakde çevirmesiyle de aynı zamana denk geldi.

Litecoin’in SegWit Benimsemesi Yüzde 80’e Ulaştı

Öte yandan Lee, 821.100 takipçisine blok kapasitesini artırarak işlemleri hızlandıran protokol güncellemesi olan Segregated Witness (SegWit) kullanan işlemlerin yüzdesinin Litecoin blok zincirinde yüzde 80’e ulaştığını bildirmek için Twitter’a gitti. Karşılaştırma için, Bitcoin ödemelerinin yalnızca yüzde 50’si bu teknolojiye güveniyor.

Lee, en popüler Bitcoin cüzdanlarından biri olan Blockchain.com’un SegWit’i benimseme konusundaki isteksizliğinin bu eşitsizliğin arkasındaki ana neden olduğuna inanıyor, ancak şirketin CEO’su Peter Smith, buna “Bitcoin’e zararlı olabilecek bir tercih özelliği” diyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Piyasalarında Kaybetmeme Yöntemleri - Bölüm 2

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu