Marius Landman: Rusya ve Çin, Halkının Bitcoin Almasını Durdurmak İstiyor - BTC MAGAZİN

Marius Landman: Rusya ve Çin, Halkının Bitcoin Almasını Durdurmak İstiyor

  • Trader ve bir Bitcoin yatırım fonu başkanı Marius Landman, Rus ve Çinli yetkililerin vatandaşlarının Bitcoin satın almasını engellemeye çalıştıklarını belirtti.

Tüccar ve bir Bitcoin yatırım fonu başkanı Marius Landman, Çin ve komşusu Rusya’nın (hem bölge hem de otoriter siyasi rejim ile ilgili) son zamanlarda Bitcoin ile ilgili içeriği şiddetle engellediğini tweetledi.

Bu ülkelerin hükümetlerinin vatandaşlarının BTC’den uzak durmasını ve ‘halkını fakir tutmasını’ istediğine inanıyor.

Rusya ve Çin Halkının Bitcoin Satın Almasını Önlemek İstiyor

Marius Landman, kripto yatırım fonunun web sitesine erişimin Çin ve Rusya’da engellendiğini paylaşmak için Twitter’a gitti.

Tweet’ine göre, şirket Çin’de bir Bitcoin Üyeliği her yapıldığında, siteye erişim engelleniyor. Aynı şey Bitcoin’deki ücretli gruplara da olmaktadır.

Landman, şirketinin herhangi bir kuralı ihlal etmediğinden emindir, ancak sadece Çin, halkının fakir kalmasını istiyor. Bunun yerine, hükümet gümüş ve altın almalarına izin veriyor.

Aynı hikaye, Rusya içinde geçerlidir. Yerel yetkililer, şirket ülkede özel sunucular edinmiş olsa da web sitesinde Bitcoin Üyeliklerini engellemeye devam ediyor.

Çin BTC’ye Karşı Çıkıyor ve Kendi Kripto Parasını Başlatmaya Hazırlanıyor

Çin, Eylül 2017’den beri kriptoyu yasaklıyor. ICO’ları yasaklamaktan başladı ve sonra kripto borsalarına geçti.

Geçtiğimiz yıl Facebook, stabilcoin Libra’nın yaklaşan bir lansmanını duyurduğunda Çinli yetkililer, kendi merkez bankası destekli dijital para birimi DCEP (dijital para birimi elektronik ödeme) üzerindeki çalışmaları hızlandıracakları verilerini paylaşmışlardı.

O zamandan beri Çin, Bitcoin’e çok daha sert bir şekilde karşı çıkıyor, kripto ile ilgili tüm olaylar iptal edildi ve yasaklandı, ayrıca WeChat’in kripto tartışması ve ticaret grupları da yasaklandı..

Alipay devi, bunun Bitcoin ile ilgili tüm ödemeleri de engelleyeceğini açıklamıştı.

Başlangıçta, DCEP’in Kasım 2019’da piyasaya çıkması bekleniyordu. Bununla birlikte, Çinli yetkililer para biriminin sadece test edildiğini ve lansmanının kesin zamanının henüz belirlenmediğini belirttiler.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu