Markets Insider: Yatırımcıların Riskten Kaçınması Bitcoin'in Düşüşüne Neden Oldu - BTC MAGAZİN

Markets Insider: Yatırımcıların Riskten Kaçınması Bitcoin’in Düşüşüne Neden Oldu

Yakın tarihli bir makalede Markets Insider, kripto para piyasasının düşüşüne değindi. Yayına göre, bu piyasa düşüşü öncelikle finansal piyasaların zayıflamasından kaynaklandı.

Markets Insider makalesine göre, yatırımcılar arasındaki panik nedeniyle kripto para birimleri düştü. Ayrıca, mevcut durumda çoğu yatırımcının risk almaya istekli olmadığını da gösterdi.

Yani, yatırımcıların böyle bir hareketi, genel olarak kripto para birimlerinde düşüşe hizmet eden borsalarda bir satışa neden oldu.

Elbette bu durumda çoğu yatırımcının dikkati ilk kripto paranın fiyatına sabitlenmiş durumda. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Salı günü bir önceki gün yüzde 5,6 düşerek 24 saat içinde 30.000 doların altına düşerek 29.790 dolara geriledi.

Böylece, Nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığından beri, lider kripto para biriminin fiyatı toplamda neredeyse yüzde 54 düştü.

Bu aynı zamanda yatırımcıları korkutan önemli bir faktör oldu. Bu nedenle, OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya’ya göre, Bitcoin bu durumda en riskli varlık.

Analiste göre, ilk kripto para birimi güçlü satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir. Wall Street panik satış moduna girerse bu gerçekleşir.

İlk kripto para biriminin fiyatındaki düşüşün aynı zamanda hisse senedi ve emtia piyasalarındaki son oynaklıktan da kaynaklandığını unutmayın.

Böylece Pazartesi günü Avrupa’da ana hisse senedi endeksleri yüzde 2,5, ABD’de ise yüzde 1-2 düştü. Petrol ise yüzde 6 düştü.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu