Mike Novogratz: Bitcoin (BTC) Savaşı Kazanacak!

Galaxy Investment’ın CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin (BTC) etrafındaki düzenleyici baskı konusunda çok endişeli değil. Kripto yatırımcısı, uzun zamandan beri Bitcoin’in güçlü bir savunucusu oldu. Aynı zamanda kendisi, en iyi kripto varlığındaki birkaç erken yatırımcıdan biri. En son Novogratz, BTC’ye ve onun düzenleyici çerçeveyi geçme konusundaki yeteneklerine olan güvenini yineledi.

Olumsuz makroekonomik senaryoya rağmen Novogratz, BTC’nin sonunda kendisini düzenleyiciler için kabul edilebilir bulmasını bekliyor. Salı günü CNBC’ye konuşan yatırımcı, Bitcoin’in altınla karşılaştırmasını hatırlattı. Joe Kernen ona BTC’nin altınla neredeyse aynı fiyatta olduğu zamanları sordu. Bitcoin hala 19.000 dolar seviyesinde, altın ise hala 1.600 dolar seviyesinde. Buna tepki gösteren Novogratz, insanların bu varlıkları enflasyonla mücadele için satın aldığını söyledi. Mevcut makro eğilim tersine dönerse hem altının hem de BTC’nin fayda sağlayabileceğini ekledi:

“Uzun vadede, merkez bankacıları ve hükümetler faiz oranı artışını geri alırsa altın ve Bitcoin kazanacak.”

M. Novogratz

Mike Novogratz her zaman uzun vadeli Bitcoin birikiminin zengin temettüler ödeyebileceğini savundu. Bu arada, BTC sürekli fiyat düşüşleriyle hayal kırıklığı yaratan eğilimler gösteriyor. Son üç ayda, en iyi kripto para birimi beş kez kadar 20.000 doların altına düştü. 

Btcmagazin market verilerine göre, BTC fiyatı son 24 saatte %2.12 düşüşle 18.890 $ seviyesinde bulunuyor. Büyük kripto para birimleri arasındaki piyasa değerinin payı, son birkaç ayda büyük bir değişim gördü. Haziran ayında yaklaşık %48’lik son zamanlardaki en yüksek seviyesinden, Bitcoin’in kripto alanındaki hakimiyeti şu anda %41’e düştü.

Son zamanlarda Novogratz, kurumsal fon akışındaki yavaşlama sayesinde BTC’nin kısa vadede bir fiyat artışı göstermeyeceğini tahmin etti. Ancak, Bitcoin’deki mevcut kurumsal yatırımcıların, düşük talep nedeniyle geri adım atmayacaklarını da sözlerine ekledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Anket Katılımcılarının %84'ü Bitcoin Satın Almış veya Elinde Tutuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu