Nisan Ayında Takip Edilmesi Gereken Web3 Kripto Paraları

İnternetin yeni evrimi, iletişim yöntemlerimizi, satın alma eğilimlerimizi, hobilerimizi ve eğlence anlayışımızı çok değiştirdi. Web3 ile de internet artık üçüncü jenerasyonuna evrilmek için adımlar atıyor. Web3 popüler, çünkü bu teknoloji verilerimiz üzerinde mutlak hakimiyet ve sahipliği biz kullanıcılara veriyor. Blok zincirleriyle desteklenen merkeziyetsizleşme, öncelikle finans sistemlerinde olmak üzere hayatımıza dahil oldu bile. Nisan ayında takip edilmesi gereken en iyi web3 projeleri Polkadot, Filecoin, The Graph ve BitTorrent.

Polkadot (DOT)

DOT fiyatı 30 gün öncesine göre %20,1 arttı ve şu anda $22,75. Ama Polkadot için gelişmeler, bir bu kadar daha artış yaşanabileceğini gösteriyor. Yatırım şirketi WisdomTree, Avrupa pazarında yeni bir ETP, yani fon başlattı. Bu fon, Polkadot, Solana ve Cardano’yu içeriyor. Amsterdam ve Paris’teki Euronext borsaları bu fonu birkaç gün içinde ekleyecekken İsviçre borsaları Börse Xetra ve SIX’te fon listelendi bile. Bu demek oluyor ki artık yatırımcılar çok daha kolay bir şekilde Polkadot yatırımı yapabilecek ve güvendikleri bankalarda saklayabilecekler. Polkadot ve diğer iki kripto zaten en çok güvenilen kriptolar arasında.

Filecoin (FIL)

Hem dijital ödeme hem de dijital depolama sistemi olan Filecoin, kullanıcıların sabit disklerinin kullanmadıkları bölgelerini kiralamasını sağlayan bir protokoldür. Kiralanan sabit disklerdeki alanlar birleştirilir ve merkeziyetsiz bir depolama aracına dönüşür. Depolama sağlayıcılarına ödeme yapan sistemde veri depolayarak para kazanmak isteyen herkes sisteme dahil olabilir. Fiyatlar açık pazarda belirlenir ve herkes istediği fiyatı koymakta özgürdür. Filecoin fiyatı 14 günde %50,2 değer kazanarak $26,18’a ulaştı. Nisan ayının bir boğa ayı olduğunu düşünüyorsanız cüzdanınızda Filecoin bulundurmak için araştırma yapmalısınız.

The Graph (GRT)

The Graph, kendi merkeziyetsiz ana ağına taşınıyor. Graph Grants yardımıyla merkeziyetsiz mainnete 2 Haziran 2022’de geçilecek. Oracle veri sağlayıcısı olarak çalışan, güvenilir bilgi paylaşımı ve veri aktarımı sağlayan, API’lar sağlayarak verileri daha erişilebilir hale getiren The Graph, yaratılışta bir ERC-20 tokendi. Kendi blok zincirine geçiş haberiyle birlikte bir ay önceki fiyatının %30,3 üzerine çıkarak $0,49’dan işlem gören GRT, lansman tarihi yaklaştıkça ivmesini sürdürebilir. Eğer sıkıntısız ve kusursuz bir geçiş olursa GRT geleceği çok iyi projelerdendir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın En İyi Web3 Projeleri (4 - 10 Temmuz)

BitTorrent (BTT)

BitTorrent, Android ve Windows tarafından desteklenen, DLive protokolünde de kullanılan bir eşler arası dosya aktarım programıdır. Geçen senenin furyalarından biri olan “bol sıfırlı coinler” furyasıyla birkaç kat değer kazanan ve aslında shitcoinlerin yükselişine de öncülük eden BTT’dir. Bu sene yenilenerek arzı 1000 kat artırılmıştır ve haliyle fiyatına 3 tane 0 eklenmiştir. Piyasa değeri bakımından 65. sırada bulunan BTT token, son 14 günde %23,3 yükseldi. Bu senenin boğa koşusunda düşük fiyatlı token arayanların en güvendiği tokenlerden biri olacaktır. Fiyatı şu anda $0,00000227.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu