OKEx Polis Soruşturması Nedeniyle Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

  • Yetkililer, para çekme işlemlerini askıya alınmışken OKEx’i soruşturuyor.

Malta merkezli kripto para borsası OKEx, yetkililer tarafından devam eden bir soruşturma nedeniyle para çekme işlemlerini askıya aldı:

“Özel anahtar sahiplerimizden biri şu anda soruşturmalarda bir kamu güvenlik bürosu ile işbirliği yapmaktadır. İlgili özel anahtar sahibiyle iletişimimizi kopardık. Bu nedenle, ilgili yetkilendirme tamamlanamadı. “

OKEx, varlıklarının güvenliğinin etkilenmeyeceğini belirtiyor.

Bitcoin, bu duyuru üzerine, Bitstamp borsasında yerel saat ile 07:26 itibariyle, %2.7’nin üzerinde bir oranla gün içi en düşük seviyesi olan 11.200$’a düştü.

CoinMarketCap verileri, OKExChain’in yerel tokeni olan OKB’nin (OKB) de %15’ten fazla düştüğünü gösteriyor.

Bu ayın başlarında, en büyük türev borsalarından biri olan ve OKEx’in ezeli rakibi olan BitMEX, CFTC (ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu) tarafından yasadışı ticaret ve kara para aklama nedeniyle dava edilirken, üç kurucu ortağı DOJ (Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı) tarafından suçlanmıştı.

BitMEX, para çekme işlemlerini gerçekleştirebildi ve baskıların başlamasından bu yana BitMEX’in Bitcoin rezervleri hala kan kaybediyor.

Whale Alert’e göre, soruşturma açıklanmadan önce yaklaşık 36,6 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC), Tron (TRX) ve Tether (USDT) OKEx’ten geri çekildi.

Şu an itibariyle, söz konusu özel anahtar sahibinin “para çekme” yetkisini ne zaman tamamlayacağı belli değil.

Casa CTO’su Jameson Lopp, açıkça tek bir başarısızlık noktasına sahip olduğu için OKEx’in anahtar yönetimi mimarisine yönelik eleştirisini paylaştı:

“Satır aralarını okuyun – OKEx, anahtar yönetimi mimarisinde tek bir hata noktasına sahiptir ve şu anda başarısız olmaktadır.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın