Bitcoin Artık Rothschild Ailesine Ait

  • Dünyanın en eski bankacı ailesi Bitcoin’e bahse girerken, ABD düzenleyicisi; büyük yatırımcıların gelecekte büyük BTC varlıklarını ifşa etmemesine izin verebilir.

Forbes, Grayscale Investments aracılığıyla Bitcoin‘e giren bir düzineden fazla kurumsal yatırımcıyı açıkladı. Bunların arasında dünyaca ünlü ve en eski bankacılık ailesine ait olan Rothschild Investment Corporation da var.

Bu, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesini yeni bir seviyeye taşır. Bununla birlikte, SEC karar verirse, finans kurumları 3,5 milyar doların altındaki Bitcoin varlıklarını açıklamayı bırakacak.

Rothschild Diğer Büyük Yatırımcılarla Birlikte Grayscale Aracılığıyla Bitcoin Alıyor

Neredeyse yirmi büyük finans kurumu, Grayscale Investments, LLC’den sunulan Grayscale Bitcoin Trust ürününü satın aldı.

Bu yatırımcılar arasında Ark Invest, Addison Capital, Corriente Advisor vb. gibi devler var. Ayrıca Rothschild bankacılık ailesine ait şirketlerden biri olan Rothschild Investment Corporation da bu listede yer alıyor.

Makaleye göre, Rothschild şirketi, hisse senedi şeklinde 27 Bitcoin’e eş değer 235.000$ değerinde GBTC’ye sahip.

Tüm bu kurumlar, bu yatırımlar için ABD SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile evrak işlerini yapmıştı.

Bununla birlikte, Twitter’daki bazıları, Rothschild Investment Corporation’ın ünlü bankacılar ailesine bağlı olduğundan şüphe ediyor.

SEC, BTC Satın Alımlarının Gizlenmesine İzin Verebilir

Bu yatırımcılar hareketlerini (yatırımlarını) SEC’e bildirdi, ancak düzenleyici kurum bu resmi rapor için eşiği yakında 100 milyon dolardan minimum 3,5 milyar dolara yükseltebilir. Böyle bir durumda, Bitcoin’e yatırım yapan finans kuruluşlarının listesi, bundan daha az miktarları ifşa etmek zorunda kalmayacakları için kaybolacaktır.

Topluluk ve diğer yatırımcılar herhangi bir büyük oyuncunun (kurumsal firmanın) Bitcoin’e yatırım yaptığının farkında olmayacağından, elbette, MicroStrategy ve Jack Dorsey’in Square şirketi gibi şirketler bu bilgileri kendileri açıklamadıkça, bu durum sektör için pek iyi olmayabilir.

Bununla birlikte, Market Rebellion kurucu ortağı Jon Nigarian, “Off-The-Chain” podcastinde Anthony Pompliano ile konuşurken, birçok büyük yatırımcının, BTC’ye sahip oldukları gerçeğini gizlediğini paylaştı.

Bu gizleme meselesi muhtemelen, BTC pozisyonlarını genişletmeye karar vermeleri durumunda, satın almalarından kaynaklanan ani bir fiyat artışını önlemek için yapılmaktadır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın