Peter Brandt: Bitcoin Küresel Rezerv Biriminin Parçası Olmayacak - BTC MAGAZİN

Peter Brandt: Bitcoin Küresel Rezerv Biriminin Parçası Olmayacak

  • Peter Brandt, dünyanın altın standardına geri dönmeyeceğine inanıyor.

Neredeyse kırk yıllık deneyime sahip seçkin emtia tüccarı Peter Brandt, Bitcoin‘in veya başka bir kripto para biriminin “formülik” küresel rezerv biriminin bir parçası olmayacağını öngörüyor.

Grafikçiye göre, en iyi fiat para birimlerinden (ABD doları, Japon yeni, Euro ve diğerleri), değerli metallerden ve ham petrolden oluşabilir.

“Dünya, USD, JPY, CNH, EUR, CAD, AUD, GBP, Altın, Gümüş, Ham Petrol’den oluşan formülik bir “SDR” küresel rezerv birimini benimseyebilir. Bitcoin $BTC veya diğer kriptolar sepetin parçası DEĞİLDİR.”

Altın Standardının Geri Dönüşü

ABD’yi 1971’de eski başkanı Richard Nixon tarafından terk edilen altın standardına geri döndürmek, Senato Bankacılık Komitesi’nin Trump tarafından aday gösterilen ekonomist Judy Shelton’ı Federal Rezerv Kuruluna onaylaması sonrasında bu hafta bir kez daha sıcak bir konu haline geldi.

Komitenin tüm Demokrat üyeleri adaylığına karşı oy kullandı. Bu yüksek derecede partizanlığa, tartışmalı fikrinin bir kez daha ABD dolarını altına çevirmesi neden oldu.

Ancak komite başkanı Mike Crapo, ülkenin para politikası konusundaki görüşlerinin diskalifiye olmadığını belirtti:

“Birçoğu Dr. Shelton’ın altın standart ve para politikası hakkındaki görüşlerini bu pozisyon için ana düşünce ve diskalifiye olarak nitelendirmeye çalıştı. Bu karakterizasyonlara kesinlikle katılmıyorum.”

Eleştirmenler Fed’i sonsuz para basımı ve kaçak harcamalarından dolayı sürekli eleştirirken, diğerleri ekonomiyi desteklemek için benzeri görülmemiş teşvik önlemlerinin gerekli olduğunu savunuyor.

Kripto Kalabalığının “Kibiri”

Shelton Fed’e katılırken bile, Brandt dünyanın altın standardına döneceği fikrini düşünmüyor.

ABD hükümeti borçtan kurtulmak için para birimini düşüreceğinden, küresel para sisteminin “geçmiş kağıt fiat”ı geliştireceğine inanıyor.

Bununla birlikte, kripto para birimini kalabalık bir şekilde, “evcil kayaların” fiat paranın tek yerine geçecekleri konusunda itiraz etti:

“Sonunda tüm para sistemi kağıt fiatın ötesine geçecektir. Ancak yakın vadede (10 ila 20 yıl), devlet borçlarının tek çıkış yolu USD’yi düşürmektir. Sadece kripto kalabalığının küstahlığına tüm fiatların yerini alacağı konusuna itiraz ediyorum.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu