Peter Schiff: Bitcoin ‘Yıkıcı Teknoloji’ Olarak Adlandırılmaz

Bitcoin (BTC) karşıtı Peter Schiff, 40.000$ seviyesinin üzerinde yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına rağmen, Bitcoin’in hiçbir şeyi bozmadığı için “yıkıcı teknoloji” olarak adlandırılamayacağını iddia etmek üzere Twitter’ın yolunu tuttu.

Ancak Schiff, altının 10.000$’ın üzerine çıkması durumunda fiat sistemini kolayca çökertebileceğine inanıyor.

8 Ocak günü attığı tweetlerde Peter Schiff, dünyanın bir numaralı kripto parasını çeşitli yönlerden eleştirerek Bitcoin ile alakalı birkaç konuya değindi.

“Bitcoin 40.000$’ın üzerine çıkmasına rağmen hiçbir şeyi bozmadı”

Peter Schiff, Bitcoin’in kripto topluluğu tarafından “yıkıcı” olarak adlandırılmasına rağmen, fiyatı 12 yıl içinde 40.000$’ın üzerine çıkmış olsa da gerçekte hiçbir şeyi bozmadığını iddi etti.

Ancak Schiff, altının fiat sistemini çökertmek için ons başına 1.857$ olan mevcut fiyatından 10.000$’a çıkmasının yeterli olduğuna inanıyor.

Altın böcek Peter Schiff aynı zamanda talebin 21 milyon toplam coin arzından daha büyük olması nedeniyle Bitcoin’in değerinin yükselmesi fikrini de eleştirdi.

Bu dinamiği hızla tersine dönebileceğini, çünkü talebin Bitcoin’i daha yüksek fiyatlardan satmayı düşünen spekülatörlerden geldiğini düşünüyor. Schiff, duyarlılığın değişmesi durumunda daha fazla BTC üretilip piyasaya gönderilse ile talebin düşebileceğini iddia ediyor.

“Wall Street, altından nefret ettiği için Bitcoin’i seviyor”

2020 yılının son haftasında ironik bir şekilde en büyük ikinci Bitcoin influencer’ı seçilen Peter Schiff’in belirttiği bir diğer nokta da Wall Street’in şu anda Bitcoin’i aktif olarak kabul ediyor olmasıydı çünkü Wall Street “uzun bir süredir altından nefret ediyor.”

Bankalar artık BTC’yi Fed Rezervine ve kendilerine güç veren fiat tabanlı para sistemini kurtarmaya çalışırken bir müttefik olarak görmeye başladı. Altını tek sağlam para olarak adlandıran Schiff, bankaların fiat sistemini kurtarmak için Bitcoin’i kullandıklarına yönelik teorisine dair daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Schiff şunları söyledi:

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tether, Karını Bitcoin'e Yatıracak

“İronik bir şekilde, Wall Street’in Bitcoin’e yönelik yeni keşfedilen sevgisinin, altına karşı uzun süredir devam eden nefretiyle daha çok ilgisi var. Bankacılar, Fed’i güçlendiren ve kendilerini zenginleştiren fiat tabanlı para sistemini korumak için savaşırken, sağlam paraya karşı savaşlarında Bitcoin’i bir müttefik olarak görüyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu