Ripple Brezilya’da ODL Başlattı; XRP’nin Fiyatı Artar mı?

Perşembe günü Ripple Labs Inc, Brezilya’da İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetlerini başlattığını duyurdu. SEC davasına rağmen, blockchain firması küresel olarak bir etki yaratıyor. Ancak, bu duyurunun XRP‘nin fiyatını nasıl etkileyebileceği sorusu hala devam ediyor.

Ripple, Travelex ile ortak oluyor

Açıklamaya göre, Ripple, Latin Amerika’da ODL’yi kullanan ilk banka olduğundan bahsedildiği gibi Travelex Bank ile ortaklığa girdi. Travelex’in ayrıca Brezilya Merkez Bankası tarafından döviz cinsinden faaliyet göstermek için kayıt ve onay alan ilk banka olduğunu da sözlerine ekledi.

Ripple’ın ODL çözümü olarak XRP tokenini kullanacağını belirtti. Bu, kullanıcıların sınırlar üzerinden para göndermesine olanak tanır.

Ripple duyuruyu yaptığından beri XRP fiyatı %1,60’ın üzerinde arttı. XRP, yazım zamanında ortalama 0,378 $ fiyatla işlem görüyor. Bu arada, hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) %90 düşüşle işlem görüyor. Bununla birlikte, XRP fiyatı son 60 gün içinde bir miktar toparlanma gösterdi, %20’den fazla arttı.

Firma 7/24 çözüm sağlamayı hedefliyor

Duyuru, Brezilya’nın dijital varlıkları gelişmiş mevzuat yoluyla düzenlemek için proaktif bir yaklaşım benimsediğini vurguladı. Bu, hem tüketiciler için bir çerçeve oluşturmaya yardımcı oldu hem de yenilikleri teşvik etti.

Hızlı kararlar, Latin Amerika pazarında kriptonun benimsenmesini destekledi. Verilere göre, Brezilya’ya yılda 780 milyar doların üzerinde ödeme gönderiliyor. Bu, Ripple ve müşterilerinin kriptonun özelliklerinden yararlanmaları için büyük bir fırsat yaratıyor.

Ayrıca, Ripple’ın ortakları için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak istediğini de sözlerine ekledi. Travelex, ODL kullanımıyla 7/24 anında ödeme ve likiditeye erişim sunacak. Ancak Ripple’ın ortağı Brezilya ve Meksika arasındaki ödemeleri destekleyecek. Ayrıca daha fazla koridoru desteklemeyi ve kullanım durumlarını artırmayı planlayacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Balinası Binance Borsasından 150 Milyon XRP Taşıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu