Ripple, Coinbase ve Circle CEO’sundan SEC’e Çağrı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Adalet Bakanlığı (DOJ), kripto para borsası FTX’i araştırıyor. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Circle CEO’su Jeremy Allaire, Senatör Elizabeth Warren’ın kripto endüstrisine yaptırım ihtiyacına ilişkin tweetine yanıt olarak net bir düzenleyici çerçeve çağrısında bulundular.

Senatör Elizabeth Warren, 10 Kasım’daki bir tweet’te, FTX krizinin ortasında kripto piyasasıyla ilgili agresif uygulama ihtiyacına değindi. SEC’in FTX’i araştırdığı hakkında bir Wall Street Journal raporuna atıfta bulunan Warren, SEC’i tüketicinin korunması ve finansal istikrar için yasayı uygulamaya çağırdı:

“En büyük kripto platformlarından birinin çöküşü, endüstrinin ne kadarının duman ve ayna gibi göründüğünü gösteriyor. Daha agresif yaptırımlara ihtiyacımız var ve tüketicileri ve finansal istikrarı korumak için yasayı uygulamak için SEC’i zorlamaya devam edeceğim.”

Elizabeth Warren’ın tweet’i hakkında yorum yapan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in ABD’de düzenleyici netlik oluşturamamasının FTX gibi kripto firmalarının denizaşırı yerleşmesine neden olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle, ticaret faaliyetinin %95’i denizaşırı gittiği için Amerikalı yatırımcıları etkiledi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Circle CEO’su Jeremy Allaire, ABD’de uygun bir düzenleyici çerçevenin olmamasının kullanıcıları denizaşırı denetim yapısına maruz bıraktığı konusunda Coinbase CEO’sunu destekledi.

Ripple CEO’su, şirketlerin tüketicileri korumak için açık düzenleyici rehberliğe ihtiyaç duyduğunu iddia ediyor. Güven ve şeffaflığın sağlanmasına yardımcı olacak ve aynı zamanda kripto ticaretinin denizden uzaklaşmasını önleyecektir. Brad Garlinghouse, Singapur’daki tüm kriptoların menkul kıymet olmadığını tanımlayan düzenleyici çerçeveye işaret etti. Bu arada, SEC Başkanı Gary Gensler, tüm kriptoları menkul kıymetler olarak görmeye devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase Çalışanları COVID-19 Salgını Bittikten Sonra da Evden Çalışmaya Devam Edecek

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Senatör Elizabeth Warren’ın sağlam bir politika yazmaya yardım etmesi ve sadece yaptırıma zorlamaması konusunda ısrar ediyor.

FTX İflasa Hazırlanıyor

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, yatırımcıları, kripto borsasının nakit infüzyonu almazsa iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalabileceği konusunda uyardı. Aslında, FTX borsasının 8 milyar dolarlık nakit sıkışıklığını azaltmak için acil finansmana ihtiyacı var.

Bu arada Binance, yanlış kullanılan müşteri fonları ve iddia edilen ABD ajans soruşturmaları nedeniyle önerilen satın alma işleminden vazgeçti. FTX yatırımcısı Sequoia Capital, Binance’in satın almaktan vazgeçmesi ve iflas riskleri nedeniyle FTX’teki 210 milyar dolarlık yatırımını çekti.

FTX Token (FTT) şu anda bir günde %35.69 ve bir haftada %89.20 düşüşle 2.66$’dan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu