Ripple, SEC Kararının Ardından Avrupa’da Genişlemeyi Hedefliyor

Ripple, XRP’nin programlı satışının bir menkul kıymet satışına girmediğini belirten Yargıç Torres’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısında kazandığı tarihi davada Avrupa’da genişlemeyi planlıyor. Ripple, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) kripto varlık firması olarak kayıt olmak ve İrlanda’da bir ödeme kurumu lisansı almak için başvuruda bulundu.

Ripple, İngiltere ve İrlanda’da Lisans İçin Başvurdu

Ripple, özellikle İngiltere ve İrlanda’ya genişlemeyi planladığını geçen yıl duyurmuştu, bu da ABD SEC ile devam eden dava sırasında gerçekleşti. Yargıç Analisa Torres’in ABD SEC v. Ripple Labs davasındaki tarihi kararının ardından, XRP’nin bir menkul kıymet olmaması nedeniyle Ripple, İngiltere ve İrlanda’da lisansların onaylanmasını istiyor. Yargıç Torres, XRP’nin kurumlara satışlarının bu yatırım sözleşmeleri olduğu için menkul kıymet olduğuna hükmetti, ancak XRP tokenın kendisi bir menkul kıymet değil.

Ripple’ın Avrupa İcra Direktörü Sendi Young, kararın Ripple’ın genel büyümesi ve başarısı için büyük bir kazanç ve olumlu sonuç olduğunu söyledi:

“İngiltere’de kripto varlık kaydımız için ve İrlanda’da ödemeler lisansımız için başvuru sürecindeyiz. Bu, bu bölgede üstel olarak büyümeye devam edeceğimiz anlamına gelen büyük yatırımlardır.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha önce topluluğun global merkezi olarak ABD’ye bağlı kalacağını söylemişti. Ancak, ABD SEC’e karşı dava ve Gary Gensler’in kripto piyasasına yaklaşımı, son iki yılda çoğu gelişmenin ABD dışında gerçekleşmesine neden oldu.

Geçen ay, Ripple, Singapur’un merkez bankası Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) Büyük Ödeme Kurumu lisansı için prensipte onay aldı. Şimdi, şirket, geçen yıl planladığı gibi İngiltere ve İrlanda’da lisanslar arıyor.

XRP Fiyatı Büyük Bir Ralli Bekliyor

XRP fiyatı, Yargıç Torres’in kararının ardından %70 ralli yaptı ve birçok analist önümüzdeki haftalarda büyük bir ralli beklediğini tahmin ediyor. Bazıları 2024 yılına kadar XRP fiyatının $15’a çıkabileceğini söylüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SBI ve Ripple İşbirliği: XRP Üzerinden Uluslararası Havale Dönemi Başlıyor

XRP fiyatı son 24 saatte %4 düştü ve fiyat şu anda $0.77’de işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek fiyat sırasıyla $0.76 ve $0.80’dir. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %32 azaldı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu