Ethereum Fiyatına Etki Yaratacak Gelişme: ICO Katılımcısının 61,216 ETH’yi Harekete Geçirdiği İddia Ediliyor

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) fiyatı, dijital varlık piyasasının artan satış baskısına tanık olmasıyla son hafta hafif bir düşüş yaşadı. Ancak, On-chain verilere göre ETH için aşağı doğru bir trendin devam etmesi muhtemel.

Uyuyan Balina 61K Ethereum Hareket Ettirdi

IntoTheBlock tarafından paylaşılan verilere göre, Ethereum son iki ay içinde Merkezi borsalara (CEXs) en yüksek girişi kaydetti. Bu hafta, CEX’lere 383 milyon doların üzerinde değere sahip ETH yatırıldı.

Rapor, girişlerin büyük bir kısmının tek bir adresden kayıtlı olduğunu belirtti. Bir Ethereum ICO katılımcısının 8 yıl sonra uyandığı belirtilen cüzdan, tüm 61,216 Ethereum’unu (yaklaşık 116 milyon dolar değerinde) Kraken kripto borsasına yatırmaya devam etti. Balina cüzdanı, 0,31 dolarlık ICO fiyatında Ethereum Genesis’te 61K ETH aldı. WhaleAlert, son 24 saatte birkaç balinanın farklı kripto borsalarına büyük miktarda Ethereum taşıdığını bildirdi. Verilere göre, balinalar birden fazla işlemde yaklaşık 93,190 ETH (yaklaşık 176 milyon dolar değerinde) taşıdı.

Coinbase Büyük Girişler Kaydediyor

Takipçi tarafından kaydedilen en büyük işlem, 21,266 Ethereum’u (yaklaşık 40 milyon dolar değerinde) Coinbase kripto borsasına taşımaktır. Ancak, Coinbase son 24 saatte 63,160 Ethereum (yaklaşık 120 milyon dolar değerinde) girişi kaydetti.

Kripto borsası Gateio aynı dönemde 30,000 ETH (yaklaşık 57 milyon dolar değerinde) giriş kaydetti. Balina, 16.000 Ethereum’u (yaklaşık 20,3 milyon dolar değerinde) Binance’ten Binance Beacon mevduatına taşıdı ve bunu Wrapped ETH (WETH) haline getirdi.

Ethereum fiyatı, son 7 günde yaklaşık %5 düşerek hafif bir düzeltme gerçekleştiriyor. Yazım zamanında, ETH’nin ortalama fiyatı 1,889 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi, 6,3 milyar dolar olmak üzere %15 arttı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Huobi ve Justin Sun İddiaları: Devasa Ethereum Transferleri Neye İşaret Ediyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu