Tim Beiko: Shapella Riski Kaldırarak Daha Fazla Ethereum Staking’e Teşvik Ediyor

Tim Beiko, Ethereum’un Shapella yükseltmesinin ağın ademi merkeziyetçiliği ve doğrulayıcı hissesi üzerindeki etkisini değerlendirdi.

Beiko, doğrulayıcılar artık hisselerini Beacon zincirinden çekebileceklerinden, yükseltmenin Ethereum staking’in önemli ölçüde “riskini azalttığını” vurguladı. Bu gelişme, yalnızca para çekme işlemlerinin mümkün olduğunu kanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda doğrulayıcıların yapması gereken taahhüdü azaltarak daha güvenli ve kolay staking denemelerine izin veriyor. Beiko, Shapella yükseltmesinin staking sağlayıcılarının yeniden düzenlenmesini nasıl teşvik edebileceğini açıkladı. Doğrulayıcılar, merkezi borsalardan likit staking projelerine geçmeyi veya para çekme kolaylığı potansiyel riskleri azalttığı için solo stake etmeyi deneyebilir.

Yükseltme ayrıca doğrulayıcıların, daha önce Beacon zincirinde erişilemeyen ödülleri doğrudan doğrulayıcılarında tahakkuk etmelerine olanak tanıyor. Ayrıca Beiko , yükseltmenin ağa daha fazla solo staker’ın katılmasına yol açacağını umduğunu ifade etti. İyileştirilmiş kılavuzlar ve onaylayıcıları ayarlama desteğiyle, Shapella yükseltmesi, daha önce stake yapmakta tereddüt etmiş olabilecek kullanıcılar için süreci daha ulaşılabilir hale getirdi. Ethereum ağının koordineli cezalar konsepti, AWS gibi merkezi hizmetlerle ilgili sorunların cezaları, doğrulayıcıların daha fazla dağıtıldığı duruma göre daha fazla olacağından, merkezsizleşmeyi de teşvik ediyor. Geliştirici, Shapella yükseltmesinin Ethereum ağı içinde daha fazla stake etme ve ademi merkeziyetçiliği teşvik etme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Yükseltme, para çekme işlemlerini etkinleştirerek, taahhüdü azaltarak ve merkezi borsalardan likit staking projelerine ve solo staking’e geçişi kolaylaştırarak, Ethereum için daha güvenli ve merkezi olmayan bir geleceğin yolunu açıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Citibank'dan Dikkat Çekici Ethereum Merge Raporu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu