Akıllı Sözleşmelerde Olan Ethereum Arzı, Borsalardaki ETH Arzını Aştı - BTC MAGAZİN

Akıllı Sözleşmelerde Olan Ethereum Arzı, Borsalardaki ETH Arzını Aştı

  • Glassnode ajansı, kullanıcıların şu anda ETH’lerinin çoğunu merkezi dijital borsalarda tutmak yerine, DeFi akıllı sözleşmelerine koyduklarını bildirdi.

Glassnode analitik sağlayıcısı, son tweet’inde, şu anda akıllı sözleşmelerde kilitlenen ETH miktarının; kripto para birimi borsalarında olan ETH arzını çok aştığını gösteren bir grafik paylaştı; ve bu durum kullanıcıların beklemek (ETH’lerini tutmak) yerine DeFi’den kâr elde etmek için akıllı sözleşmelerde ticaret yapmayı tercih ettiklerini gösteriyor.

Akıllı Sözleşmelerdeki ETH Arzı Hızla Yükseliyor

Glassnode, DeFi akıllı sözleşmelerinde kilitlenen Ethereum miktarının, merkezi kripto borsalarında depolanan ETH arzını aştığını gösteren verileri paylaştı.

Binance, Coinbase gibi merkezi ticaret platformlarında tutulan ETH miktarı ise düşmeye başladı.

ETH’nin şu anda toplu halde aktarıldığı merkezi olmayan borsalar arasında, yakın zamanda piyasaya sürülen Uniswap var.

DeFi ile İlgili Şüpheler

Yield-farming sağlayıcılarından biri olan YAM protokolü, bir hata nedeniyle çöktü ve yükseltilmiş sürümü henüz başlatılmadı.

Sektördeki bazı uzmanlar DeFi konusunda şüpheci olmaya devam ediyor, örneğin olarak; kısa süre önce merkezi olmayan finans platformlarını ve sözleşmeleri “ICO’dan daha büyük bir aptallık” olarak nitelendiren Tone Vays var.

Sıfır Olmayan ETH Adreslerinin Sayısı Yeni Bir ATH’ye Ulaştı

Glassnode ayrıca, Ethereum’a yeni kullanıcıların gelmeye devam ettiğini ve büyük olasılıkla DeFi’de ki “yield-farming”in potansiyel müşterilerinin ilgisini çektiğini bildiren başka bir grafik paylaştı.

Grafik, sıfır olmayan adreslerin miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan; 47,122,017 birime yükseldiğini söylüyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu