Ripple SEC'i Kanıtları Saklamakla Suçluyor - BTC MAGAZİN

Ripple SEC’i Kanıtları Saklamakla Suçluyor

Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, Federal Yargıç Analisa Torres’ten ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu blockchain şirketine karşı açtığı davayla ilgili belgeler hazırlamaya zorlamasını istiyor.

Ripple, SEC’ten ”menkul kıymet olmayanlar” olarak tanımlanan en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeler sunmasını istiyor. 

Ripple, XRP işlemlerinin “ekonomik özünün” yukarıda belirtilen kripto para birimlerinden farklı olmadığını iddia ediyor, ancak token genellikle merkezileştirilmesi nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor.      

SEC, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin davayla alakasız olduğunu iddia etti.

Ripple, SEC’in kanıtları sakladığını söylüyor

Blockchain şirketi SEC’i, borsalara XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı söylendiğinin “açık” olduğunu iddia ederek SEC’i “potansiyel olarak açıklayıcı kanıtları saklamakla” suçluyor.     

Bugüne kadar toplanan bilgilere dayanarak, SEC’e, sofistike piyasa katılımcıları tarafından XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı ve bu pozisyon hakkında geri bildirim istediği, ancak Aralık 2020’de bu davadaki iddialarını sunana kadar aksine bir kamuoyu açıklaması sunmadığı açık. Bu gerçekler hakkında öğrenilecek her şeyi öğrenmek (ister iç ister dış iletişim yoluyla olsun) savunma ile ilgilidir ve Mahkemenin dava için kritik olan birkaç konuyu anlamasının merkezinde olacaktır.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu