Robert Kiyosaki: Büyük Bankacılık Krizi Geliyor Bitcoin Alın!

  • En çok satan kitap “Rich Dad, Poor Dad”ın yazarı Robert Kiyosaki, bu hafta büyük bir bankacılık krizi hızla yaklaşırken zamanın tükendiğini açıkladı.
  • En çok satan yazar şu an “bunun hakkında düşünme zamanı değil” diyor ve insanların değerli metalleri ve Bitcoin’i düşünmeye başlaması gerektiğini söyledi.

Robert Kiyosaki popüler “Rich Dad, Poor Dad,” kitabını yazdı ve aynı zamanda emlak, yatırım, nakit-akışı ve bir iş kurma konuları hakkında bilgi edinmek isteyen kişilere, kişisel finans eğitimi de veriyor. Son birkaç yıldır Kiyosaki, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin savunucusu oldu ve yıllardır ekonomik bir çöküş öngörmektedir.

2018’de Sane Crypto Podcast ile yaptığı röportajda Kiyosaki, Bitcoin’i “halkın parası” olarak adlandırdı ve dijital para birimlerinin fiattan daha uzun süre dayanmasını beklediğini söyledi. Covid-19 salgını ve kuşatılmış küresel ekonominin ardından Kiyosaki, değerli metalleri ve Bitcoin’i övmeye devam etti.

Kiyosaki şöyle devam etti:

“Bankalar iflas etti. Büyük bankacılık krizi hızla geliyor. Fed ve Hazine bankacılık sistemini devralacak mı? Bankacılık krizini “düşünmek” için zaman yok. Ne kadar altınım, gümüşüm ve Bitcoin’im var [?] diye düşünmelisiniz.”

Kiyosaki’nin 1,4 milyon takipçisi, Bitcoin hakkındaki açıklamalarını sorguladı ve bazıları başka yatırımlar önerdi.

Bir kişi Kiyosaki’nin tweet’ine şu şekilde yanıt verdi; “Herhangi bir Bitcoin sahibi olmamak son derece sorumsuz bir harekettir”.

“[Bir] Bitcoin, Satoshi (sat) adı verilen 100 milyon birim içerir. Zaman kaybetmeden Satoshi satın almaya başlayın, tam bir Bitcoin’e ve daha fazlasına sahip olacaksınız” diye ekledi. Kiyosaki’nin tweet’i, takipçilerinden bir dizi yanıt aldı ve çoğu insan onun tavsiyelerini beğenmedi.

Dolar Ölüyor

“Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı, geçen Nisan ayında ABD hükümeti teşvikler dağıtmaya başladığında benzer açıklamalar yaptı. Kiyosaki o sırada “doların ölümünün” yakın olduğunu söylemişti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Aktif Kullanıcı Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

Kiyosaki, Twitter takipçilerine tekrar “Dolar Ölüyor” dedi:

“İnsanlar para için çaresiz. Çok acı bir durum. Eğer hükümet size bedava para veriyorsa, alın ve akıllıca harcayın. Biriktirmeyin. Altın, gümüş, Bitcoin satın alın. Dolar ölüyor…”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu