Scott Redler, Bitcoin’in 10.000 Dolara Düşebileceğini Tahmin Ediyor

Yakın tarihli bir paylaşımda, T3 Trading Group’tan Scott Redler, boğaların 17.600 doları tutmaması durumunda Bitcoin fiyatının 10.000 dolara düşme yolunda olabileceğini söyledi.

En büyük kripto para birimi yazım anında 19.871 dolardan işlem görüyor ve ivmesini yeniden kazanmak için mücadele ediyor.

Redler, kripto para piyasasındaki çok sayıda fırsat nedeniyle bu Eylül’ün çok “ilginç” olacağını iddia ediyor.   Bitcoin fiyatı 20.700$ seviyesinin altında kaldığı sürece düşüş baskısı artmaya devam edecek.

Bitcoin, Temmuz ayındaki performansından sonra Ağustos ayının en kötü performans gösteren varlığı oldu. ABD Federal Rezervi, yatırımcıların daha uyumlu bir para politikası umutlarını kırdıktan sonra, kripto para birimi geçen ay sert bir darbe aldı. Son zamanlarda Redler, Merge yükseltmesine rağmen Ethereum fiyatının 1.000 doların altına düşebileceğini öngördü.

Birçok yatırımcı, Bitcoin’in bu ay düşük performans göstereceğine inanıyor. Tarihsel olarak Eylül, Bitcoin için kayıplarla dolu bir ay oldu. En büyük kripto para birimi, 2013’ten bu yana Eylül ayında ortalama %6 düştü. Bitcoin yalnızca 2015 ve 2016 aylarında yeşilde kalmayı başardı. 2014 ve 2019’da, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı sırasıyla %19 ve %13.4 düştü.  

Bu arada, Fed’in başka faiz artırımlarını da açıklama yolunda olduğu görülüyor. Yatırımcılar, enflasyonu dizginlemek için merkez bankasının bu Eylül ayında faizi 75 baz puan daha artıracağına inanıyor.  


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin’in İnternetin Para Birimi Olacağına Hala İnanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu