SEC, FTX’in Eski CEO’sunu Dolandırıcılıkla Suçladı!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman Fried’ı dolandırıcılıkla suçladı. Garry Gensler, SBF’yi müşterileri dolandırmakla suçladı ve “Sam Bankman-Fried, yatırımcılara bunun kriptodaki en güvenli binalardan biri olduğunu söylerken bir aldatma temeli üzerine bir kağıt evi inşa etti” dedi.

SBF, emlak alımları için müşteri fonlarını kullandı

Suçlamaya göre, eski FTX kurucusu SBF, şirketin Alameda Research ile para karıştırma uygulamaları, Alameda’ya uygulanan “özel muamele” ve müşteri parasının ticari girişimler, siyasi katkılar ve “cömert emlak alımları için kullanımı” hakkındaki bilgileri gizledi.

SEC Başkanı ayrıca diğer kripto borsalarını da hedef aldı ve SBF’nin dolandırıcılığını bir uyandırma çağrısı olarak nitelendirdi. Buna ek olarak, diğer kripto firmalarını da yasalara uymaya çağırdı. Kripto platformlarına yatırım yapanları koruyacağını belirterek uyumluluğun önemini vurguladı.

Özellikle, FTX’in kurucu ortağının tutuklanmasının ardından, Bahamalar başsavcısı Ryan Pinder KC, ABD hükümetinin Sam Bankman’ın iadesini talep etmesinin “muhtemel” olduğunu belirtti.

Özellikle, ABD ve Bahamalar hükümeti, suçlamalarla karşı karşıya kalan şüphelilerin her iki ülkede de bir yıldan fazla hapis cezasına çarptırılacağı ve ABD’ye geri gönderilebileceği bir iade anlaşmasına sahip.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Wikipedia, Bitcoin'in Enerji Tüketimi Nedeniyle Kripto Bağışlarını Durduracak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu