Ticaret İçin Mevcut Olan Bitcoin Miktarı Düşüyor

  • Tüccarlar için mevcut Bitcoin miktarı 2017 seviyelerine düştü
  • Bitcoin’in çoğu artık yatırımcılar tarafından tutuluyor
  • Bu tür yatırımcılar arasında, son 30 günde sahip olduğu 40 bin Bitcoin’i elinde bulunduran Grayscale bulunuyor.

Görüşlerini aşağıdaki tweet ile paylaşan Chainalysis’in Baş Ekonomisti Philip Gradwell tarafından yapılan bir analize göre, ticaret için mevcut olan Bitcoin miktarı en son 2017’de görülen düşük seviyelerde.

Yatırımcılar Ekonomik Belirsizliğin Ortasında BTC Tutuyor

Bay Gradwell, tweetinde Bitcoin’in (BTC) artık ‘makro belirsizlik dünyasında tutulması gereken bir varlık’ olarak görüldüğünü açıklıyor. Bu nedenle, “satın alınabilecek çok fazla tedarik/arz yok”.

Ayrıca analizinin bir parçası, ticaret için mevcut olan Bitcoin miktarında sürekli olarak düşüş gösteren bir grafikten oluşuyor (sarı çizgi). Bu miktar düştükçe yatırımcıların elinde tuttuğu Bitcoin zamanla artmaya devam ediyor (turuncu çizgi). Paylaşılan grafikten; yatırımcıların elinde tutukları Bitcoin miktarının artması, Bitcoin fiyatının da zamanla yükselmesine neden olduğu gözlemleniyor.

GrayScale Bitcoin’i Arttırmaya Devam Ediyor

Ayrıca yeri gelmişken bahsetmeye değer bir konu daha bulunuyor; Grayscale Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. Firma, son 30 günde 600 milyon doların üzerinde Bitcoin (yaklaşık 40.000 BTC) satın aldı. Ayrıca, yayınlamış olduğu en son ki duyuruda Grayscale; şu anda yönetimi altında yaklaşık 9,1 milyar dolarlık dijital varlığa sahip olduğunu açıklamıştı. Bu miktarın 7.648 milyar doları Bitcoin’e tahsis edilmiştir. Bu bilgiler aşağıdaki GrayScale duyurusunda/tweetinde bulunabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Çin Komünist Partisi Sözcüsü'ne Göre, Bitcoin Fiyatı Sıfıra Düşebilir

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu