BTC Yeni ATH'ye Ulaştıkça Bitcoin On-Chain Hacmi Yükseliyor - BTC MAGAZİN

BTC Yeni ATH’ye Ulaştıkça Bitcoin On-Chain Hacmi Yükseliyor

Popüler veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi 58.400 $’a ulaşırken, Bitcoin zincir içi işlem hacminin artmaya devam ettiğini tweetledi.

Zincir üzerindeki Bitcoin hacmi Ocak 2018 ile eşleşiyor

Santiment analiz ekibi, dünyanın amiral gemisi kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.355 $ ‘a ulaştığını duyurmak için Twitter’ı ziyaret etti ve Bitcoin zincir içi işlem hacminin artmaya devam ettiğini duyurdu.

Tweet’e göre, son günlük ortalama değer, Ocak 2018’de görülen zincir içi BTC hacmine benzeyen 28 milyar $ ‘a yakın.

Zincir içi transferler doğrulanır ve blok zincirine kaydedilir. Zincir dışı işlemler, küçük şeylerin nakit olarak satın alınması veya PayPal gibi ödeme sistemleri aracılığıyla para harcama anlamına gelir.

Bitcoin borsası çıkış hacmi bir ayın en yüksek seviyesini vurdu

Başka bir analitik toplayıcı olan Glassnode, diğer bazı zincir içi Bitcoin temellerinin de geliştiğini ve bir artış gösterdiğini bildirdi.

Tweetine göre, kripto borsalarından çıkan Bitcoin’in değeri bir ayın en yüksek seviyesi olan 102.299.130.40 dolara ulaştı.

Pazar günü, bu seviye 102.157.190,39 $ ‘a ulaştı.

Şimdi, finans kurumları ve perakende sahipleri BTC’yi soğuk depo kasalarına çekiyor ve uzmanlar yakında bir Bitcoin likidite krizi bekliyor.

Bu arada, kâr eden Bitcoin cüzdanlarının sayısı bir ayın en yüksek seviyesi olan yüzde 99,4’e yükseldi ve sıfır olmayan BTC cüzdanlarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 35.502.504’ü vurdu.

Şimdiye kadar, 2021, giderek daha fazla büyük finans kurumunun içine girmesiyle Bitcoin için olumlu gelişmeler yaşandı.

Tesla, BTC’ye 1.5 milyar dolar yatırım yaptı ve MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için hissedarlardan 1.3 milyar dolar daha artırdı.

Grayscale Investments’in yönetimindeki kripto varlıkların miktarı şu anda 40 milyar doları buluyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu